Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl

Mistrzostwa Polski Młodzików: finalistki Mistrzostw Europy ze złotymi medalami w Ciechocinku

2024-10-20
Mistrzostwa Polski Młodzików: Mistrz i Wicemistrz Europy na najwyższym stopniu podium
2024-10-21
2024-10-20
2024-10-21
Pokaż wszystko

Mistrzynie Europy Amelia Urban (46 kg) i Alicja Michalak (48 kg) oraz Wicemistrzyni Europy Magdalena Lewkowicz (70 kg) zdobyły złote medale w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbyły się w Ciechocinku.
Amelia Urban po raz 2 z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni kraju U-14. Rok temu w Śremie triumfowała w kategorii 46 kg. W dzisiejszym finale 2-krotna Mistrzyni Europy pokonała Patrycję Łuczak 5:0.
Z kolei Alicja Michalak wygrała przez RSC w 1 rundzie Judytę Zaras, a Magdalena Lewkowicz z Zuzanną Kołomańską 5:0.
Na najwyższym stopniu podium stanęły także: Anna Śledź 38 kg, Jagoda Jasiak 40 kg, Adrianna Szafarz 42 kg (w 2023 roku najlepsza w kat. 40 kg), Aleksandra Lipniak 44 kg, Nadia Kościółek 51 kg, Aleksandra Halbina 54 kg, Julia Chara 57 kg, Zofia Dopierała 60 kg, Nadia Mucha 64 kg.
Oprócz Alicji Michalak, przed czasem Aleksandra Lipniak pokonała (ABD 1) Zuzannę Szlinger.
W bardzo wyrównanej walce finałowej Zofia Dopierała wygrała z Zofią Król 3:2.
Po złoto sięgnęła także m.in. Aleksandra Halbina, która przed rokiem zdobyła srebro. W dzisiejszym finale zwyciężyła Nikolę Pazerę 5:0.