Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl
Mistrzostwa Polski Młodzików: Styczek i Gerent w finale wagi 75 kg
2024-10-20
Mistrzostwa Polski Młodzików: finalistki Mistrzostw Europy ze złotymi medalami w Ciechocinku
2024-10-20
2024-10-20
2024-10-20
Natalia Kuczewska srebrną medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy
Po ubiegłorocznym brązowym medalu w Budvie, tym razem na ringu w Sofii Natalia Kuczewska (50 kg) wywalczyła srebro w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni zakończyli turniej w Bułgarii z 5 krążkami (0-1-4).
W sobotnim finale Natalia Kuczewska walczyła z Serbką Kristiną Nad Varga, aktualną Wicemistrzynią Europy seniorek wagi 48 kg.
Pojedynek potrwał tylko 5 minut, bowiem na 60 sekund przed zakończeniem 2 rundy został przerwany. Powodem kontuzja nosa naszej reprezentantki. Lekarz nie zezwolił na kontynuowanie walki.
Tak więc srebro dla Natalii Kuczewskiej, zaś brązowe medale zdobyli: Nikola Prymaczenko (52 kg), Barbara Marcinkowska (70 kg), Oliwia Toborek (75 kg) i Cezary Znamiec (71 kg).
Trenerami reprezentacji Polski są: kobiet – Tomasz Dylak, mężczyzn – Grzegorz Proksa.
W historii Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polki i Polacy wywalczyli po 6 złotych (aż 3 dla Martyny Jancelewicz) i srebrnych medali oraz 16 brązowych.
Natomiast 20 października kadra narodowa juniorek i juniorów wyjeżdża do czarnogórskiej Budvy na Mistrzostwa Świata.