Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl
Mistrzostwa Polski Młodzików: zwycięstwa reprezentantów Polski na ringu w Ciechocinku

Mistrzostwa Polski Młodzików: wygrane Mistrza i Wicemistrza Europy

Mistrz Europy Jakub Wojnicz (90 kg) i Wicemistrz Europy Natan Styczek (zmienił kategorię z 70 na 75 kg) triumfowali w środowych walkach Mistrzostw Polski Młodzików w Ciechocinku.
W pojedynkach 1/8 finału Natan Styczek wygrał z Mateuszem Lipińskim przez RSC 2, a Jakub Wojnicz z Adamem Giemzą 3:0.
Z kolei brązowy medalista tegorocznych ME U-14, Dominik Adamski (40 kg) pokonał Fabiana Ignaczaka 3:0 również w 1/8 finału. To było jego drugie zwycięstwo w turnieju.
W ćwierćfinale Dominik Adamski spotka się z Emanuelem-Robertem Meyerem-Mioduszewskim, Natan Styczek z Jakubem Janowskim i Jakub Wojnicz z Pawłem Masiczem.
W Ciechocinku rozpoczęły się także Mistrzostwa Polski Młodziczek. Między innymi Aleksandra Halbina (54 kg) wygrała z Mileną Sową RSC 1 w 1/8 finału. Kolejną rywalką będzie Roksana Szczepaniak.
W ćwierćfinałach w czwartek boksować będą m.in.: 46 kg Mistrzyni Europy Amelia Urban z Wiktorią Sobalą, 48 kg Mistrzyni Europy Alicja Michalak z Laurą Jamrozy i 70 kg Wicemistrzyni Europy Magdalena Lewkowicz z Oliwią Jaworską.
Trenerami reprezentacji są Katarzyna Koszewska i Robert Osmólski.