Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl
Pozostały 2 lata do bokserskiej rywalizacji w Los Angeles
2026-07-14
Pozostały 2 lata do bokserskiej rywalizacji w Los Angeles
2026-07-14
Pokaż wszystko

Aleksander Sikora w świetnym stylu wygrał turniej „Puchar Branderburgii”

Po trzech zwycięskich walkach Aleksander Sikora (90 kg) sięgnął po złoty medal w juniorskim turnieju „Puchar Branderburgii”. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy do lat 19.

Niemieckie zawody odbyły się we Frankfurcie nad Odrą, a we wtorkowym finale Aleksander Sikora wygrał z pięściarzem gospodarzy Yoanem Juniorem Hernandezem 3:1.

Polak był lepszy w każdej rundzie – 3:2, 5:0, 4:1, ale jedno ostrzeżenie na jego koncie sprawiło, że końcowy wynik nie był jednogłośny (29-27, 29-27, 29-27, 28-28, 27-29).

Wcześniej Aleksander Sikora pokonał przed czasem dwóch Niemców – w ćwierćfinale Ariana-Leona Kostricę (ABD 3) i w półfinale Litwina Daumantasa Vilkasa (RSC 1).

W innych dzisiejszych pojedynkach finałowych Zuzanna Gołębiewska (54 kg) przegrała z Litwinką Jelizavetą Jakomivą 2:3 i Maja Zubrzycka (80 kg) z Ukrainką Sofią Novikovą RSC 2.

Łącznie Biało-Czerwoni na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej – 8 medali (1 złoty – 2 srebrne – 5 brązowych). Przed naszymi reprezentantami tylko Niemcy 16 (4-5-7) i Ukraińcy 15 (4-4-7).