XIV Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Sokółka 2025
2025-09-30
Mistrzostwa Europy Juniorów: efektowne zwycięstwo Fabiana Urbańskiego i już blisko medalu
2025-09-30Broniący tytułu Bartłomiej Rośkowicz (65 kg) awansował do 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozpoczęły się w Sokółce. W pierwszym dniu eliminacji pokonał przez RSC (1 runda) Aleksandra Daleszaka.
O ćwierćfinał Bartłomiej Rośkowicz, jeden z kadrowiczów selekcjonera Grzegorza Proksy, powalczy 2 października z Hubertem Markiem.
Z losowania w najlepszej „16” są inni kandydaci do podium, m.in. Jakub Pałka spotka się z Dawidem Strzeleckim, Jakub Sulęcki z Wadimem Konszewiczem i Maciej Marchel z Oskarem Mikołajczykiem.
Już na wstępnym etapie zawodów w wadze 80 kg los skojarzył Mateusza Urbana i Sebastiana Kusza. Z pewnością mogliby spotkać się w strefie medalowej, a tymczasem do pojedynku doszło już dzisiaj. Mateusz Urban zwyciężył na kartach wszystkich sędziów 30-27.
We wtorek w kat. półciężkiej wygrywali także np. Michał Pierzchała, Jakub Maścianica i Alan Figura.
W wadze 70 kg Mateusz Grejber pokonał w eliminacjach Michała Przytułę przed czasem (RSC 2), zaś w limicie 75 kg – po ciekawym boju – Maks Sakhnenko wygrał z Konradem Gołuzdem 3:2.
Jutro początek Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet. Na liście startowej są m.in.: Nikola Prymaczenko 51 kg, Kinga Krówka 65 kg i Emilia Koterska 75 kg (ćwierćfinalistki seniorskich Mistrzostw Świata). Bardzo ciekawie wygląda skład wagi 70 kg, z Barbarą Marcinkowską, Aleksandrą Cyrek i Amelią Kostrzewą. Z 70 do 75 kg przeszła wspomniana Emilia Koterska, a w tej kategorii jest Oliwia Toborek, była Wicemistrzyni Świata (w 81 kg). W plusie zobaczymy m.in. Martynę Jancelewicz i Sandrę Van Der Zanden.
