Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: świetne występy Barbary Marcinkowskiej i Oliwii Toborek

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Natalia Kuczewska i Nikola Prymaczenko już z medalami!
2024-10-15
V Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek, Ciechocinek 2024
2024-10-15
2024-10-15
2024-10-15
Pokaż wszystko

Znakomicie spisały się Barbara Marcinkowska (70 kg) i Oliwia Toborek (75 kg) we wtorkowych ćwierćfinałach Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-22 w Sofii. Obie wygrały swoje walki przed czasem i w ten sposób zagwarantowały sobie medale.
Wcześniej miejsca na podium wywalczyły Natalia Kuczewska (50 kg) i Nikola Prymaczenko (52 kg). W ten sposób aż 4 z 6 startujących Polek wróci do kraju z krążkami. Brawa dla sztabu trenerskiego reprezentacji i szkoleniowców klubowych.
W wieczornej serii ćwierćfinałów Barbara Marcinkowska pokonała przez RSC w 3 rundzie Ukrainkę Anastasię Saraniuk, a Oliwia Toborek wygrała z Węgierką Norą Komjathi przez RSC w 2 rundzie.
Do momentu przerwania pojedynku Barbara Marcinkowska prowadziła z dużą przewagą 20:17, 20:17, 20:17, 20:18, 20:18, zaś Oliwia Toborek triumfowała w pierwszej rundzie 10:9 u wszystkich sędziów.
W czwartkowych półfinałach Barbara Marcinkowska spotka się z Irlandką Lisą O’Rourke, natomiast Oliwia Toborek z Turczynką Isildar Busrą.
Dzisiaj zwyciężały także Natalia Kuczewska oraz Nikola Prymaczenko i one również 17 października powalczą o awans do finału, odpowiednio z Azerką Marjoną Savriyevą i Ukrainką Darią-Olhą Hutariną.
Z męskiej kadry, której trenerem jest Grzegorz Proksa, szansę na medale mają Cezary Znamiec 71 kg i Patryk Borucki 92 kg.