Oficjalny sklep sportowy PZB Sportica.pl
Sprawdź ofertę dla klubów Sportica.pl

Tragiczna śmierć Dawida Litke, brązowego medalisty Młodzieżowych MP

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 5 tytuły dla Wiktorii Rogalińskiej i Mateusza Bereźnickiego
2024-09-15
2024-09-15
Pokaż wszystko

W nocy z piątku na sobotę na Szosie Bydgoskiej w Toruniu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Śmierć poniósł Dawid Litke, a ciężko ranny został Kacper Chachaj. Wcześniej obaj zdobyli brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Przed Galą Finałową, prezes Grzegorz Nowaczek oraz zarząd Polskiego Związku Bokserskiego i organizatorzy uczcili pamięć zmarłego minutą ciszy.
Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Toruniu, śmierć na miejscu poniósł kierowca 20-letni Dawid Litke, a 19-letni pasażer Kacper Chachaj z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Toruniu Dawid Litke (PACO Lublin) i Kacper Chachaj (Berej Boxing Lublin) zdobyli brązowe medale, odpowiednio, w kategoriach 57 i 60 kg.