Aktualności

Dzisiaj pierwszy mecz polskich młodzików w Asyżu

Dzisiaj pierwszy mecz polskich młodzików w Asyżu

Prowadzona przez selekcjonera Roberta Osmólskiego kadra młodzików spotka się dzisiaj wieczorem (g. 19:30) w Asyżu w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Włoch. Rewanż odbędzie się 19 maja.
 
- W piątkowym spotkaniu odbędzie się 12 walk polsko-włoskich. Mamy podwójny skład w wadze 66 kg, dziś boksuje Szymon Imperowicz, a w niedzielnym rewanżu wystąpi Filip Czuchryta – mówi trener Robert Osmólski.
 
Przeciwko Italii nasz kraj 17 maja reprezentować będą: 40 kg Dominik Adamski, 44 kg Brajan Czarnecki, 46 kg Jan Kilik, 48 kg Igor Jagiełło, 50 kg Alex Mikołajczyk, 52 kg Antoni Wilkoszyński, 54 kg Filip Dopierała, 57 kg Oskar Sałaga, 60 kg Oskar Muszakowski, 63 kg Dawid Zawodny, 66 kg Szymon Imperowicz, 70 kg Natan Styczek.
 
Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy U-14. Wkrótce czeka ich m.in. start w turnieju w Bratysławie.
 
Program walk:
 
Polska – Włochy
40 kg Dominik Adamski - Gaetano Vinci
44 kg Brajan Czarnecki - Brian Lo Piccolo
46 kg Jan Kilik - Mattia Vacca
48 kg Igor Jagiełło - Jordan Platani
50 kg Alex Mikołajczyk - Cesare Spaziani
52 kg Antoni Wilkoszyński - Michel Morelli
54 kg Filip Dopierała - Matteo Porcu
57 kg Oskar Sałaga - Raul Barone
60 kg Oskar Muszakowski - Giorgio Borrelli
63 kg Dawid Zawodny - Roberto Miglietta
66 kg Szymon Imperowicz - Christian Ricci
70 kg Natan Styczek - Leonardo Talarico
 

ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
#orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam #PZB
#Suzuki #brachole #StingPolska

 

więcej

Turniej w Eger: pięć Polek ze złotymi medalami

Turniej w Eger: pięć Polek ze złotymi medalami

Pięć reprezentantek Polski - Zuzanna Betka 40 kg, Aleksandra Lipniak 44 kg, Mistrzyni Europy Amelia Urban 46 kg, Alicja Michalak 48 kg i Magdalena Lewkowicz 64 kg – zdobyło złote medale w turnieju młodziczek U-14 w węgierskim Eger.
 
Reprezentantki Polski otrzymały puchar dla najlepszej drużyny w zawodach młodzików. Po srebro sięgnęła Aleksandra Halbina 57 kg, a po brąz Aleksandra Kogut 51 kg i Lena Teodorczyk 51 kg.
 
- W czwartkowych walkach finałowych Aleksandra Lipniak i Alicja Michalak wygrywały przez RSC w 1 rundzie, a Magdalena Lewkowicz w 2 rundzie. Zuzanna Betka zwyciężyła na punkty, a Amelia Urban walkowerem - mówi Karolina Koszewska, trenerka reprezentacji Polski.
Zuzanna Betka pokonała Annę Gulyas (Węgry), Aleksandra Lipniak – Florę Bajcsi (Węgry), Amelia Urban – Sofię Chumakovą (Ukraina), Alicja Michalak – Orsolyę Pocsik (Węgry), Magdalena Lewkowicz – Johanne Jegedus (Węgry).
 
W innym pojedynku finałowym startująca w wyższej wadze 57 kg Aleksandra Halbina poniosło porażkę niejednogłośnie na punkty z Węgierką Leticią Lukacs. Kadra młodziczek przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-14 we Włoszech.
 
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
 

więcej

Polki rozpoczęły treningi w Tajlandii

Polki rozpoczęły treningi w Tajlandii

Natalia Kuczewska 50 kg, Sandra Drabik 54 kg i Klaudia Budasz 60 kg są już w Bangkoku, gdzie za kilka dni rozpoczną rywalizację w światowych kwalifikacjach olimpijskich.
 
- Jesteśmy w tym samym miejscu w stolicy Tajlandii, w którym trenuje nasza męska reprezentacja. Mamy rozpisaną codzienną pracę treningową, w tym sparingu, do rozpoczęcia zawodów. A na razie przystosowujemy się do panujących warunków atmosferycznych. Jest bardzo gorąco – mówi trener Kamil Goiński, asystent głównego szkoleniowca kadry narodowej Tomasza Dylaka.
 
Natalia Kuczewska i Sandra Drabik muszą awansować do półfinału kwalifikacji w Tajlandii, by zapewnić sobie start w Igrzyskach w Paryżu. Z kolei Klaudia Budasz ma za zadanie znaleźć się w finale albo wygrać walkę o 3 miejsce. Taka wygląda droga Polek w Azji na IO.
 
- Losowanie jest zaplanowane na 24 maja, a być może już następnego dnia nasze pięściarki stoczą pierwsze pojedynki. Czekamy na potwierdzenie składów zagranicznych zespołów. Zobaczymy jak liczne będą poszczególne kategorie wagowe – dodał Kamil Goiński. W sztabie są również trener Michał Kosowicz i fizjoterapeuta Erwin Uss.
 
Występ w Igrzyskach Olimpijskich 2024 zagwarantowały sobie Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.
 
W drugich światowych kwalifikacjach, poza wymienionymi Natalią Kuczewską, Sandrą Drabik i Klaudią Budasz, powalczą: 51 kg Nikolas Pawlik, 57 kg Paweł Brach, 63,5 kg Bartłomiej Rośkowicz, 71 kg Damian Durkacz, 80 kg Jakub Straszewski, 92 kg Mateusz Bereźnicki, +92 kg Oskar Safaryan.
 
 
 
 

więcej

Turniej w Eger: Amelia Urban i Aleksandra Halbina w finale

Turniej w Eger: Amelia Urban i Aleksandra Halbina w finale

Dwie polskie zawodniczki Mistrzyni Europy Amelia Urban (46 kg) i Aleksandra Halbina (57 kg) awansowały do finału turnieju młodziczek U-14 w węgierskim Eger.
 
- W pierwszej rundzie, po dwóch liczeniach, Amelia Urban wygrywa z Węgierką Boglarką Nemenyi. Aleksandrę Halbinę przenieśliśmy do kategorii wyżej 57 kg, ponieważ w 54 kg nie było rywalek. Ola miała boksować z Węgierką Biborką Hadrą ale dostała walkowera – mówi Karolina Koszewska, trenerka reprezentacji Polski.
 
W środowych półfinałach wystąpią trzy kolejne nasze pięściarki.
 
- W kategorii wagowej 51 kg Aleksandra Kogut spotka się z przeciwniczką ze Szkocji, a Lena Teodorczyk z Węgierką. Z kolei w 64 kg Magdalena Lewkowicz powalczy z zawodniczką gospodarzy – dodała Karolina Koszewska, której asystentką jest Hanna Solecka.
 
Natomiast polscy młodzicy, pod wodzą trenera Roberta Osmólskiego, trenują na zgrupowaniu we włoskim Asyżu. W planach są dwa mecze towarzyskie z kadrą narodową Italii.
 

więcej

Jakub Straszewski: przyjechałem na kwalifikacje po marzenia!

Jakub Straszewski: przyjechałem na kwalifikacje po marzenia!

- Przyjechałem do Tajlandii na kwalifikacje olimpijskie po marzenia – mówi Jakub Straszewski, który w Bangkoku powalczy o Igrzyska w kategorii 80 kg. W turnieju w dniach 23 maja – 3 czerwca weźmie udział 7 polskich pięściarzy.
 
- Gdzieś od laty dziecięcych marzyłem o Igrzyskach Olimpijskich. Człowiek całe życie przystosowuje tak, żeby na nich się znaleźć, więc mój cel się nie zmienia i na pewno jest to dla mnie wielka oraz ważna sprawa – powiedział Jakub Straszewski, który na potrzeby kwalifikacji zmienił kategorię z 86 na 80 kg.
 
W stolicy Tajlandii podopieczni trenera reprezentacji Grzegorza Proksy trenują i sparują z bokserami z różnych krajów.
 
- Zgrupowanie bardzo mocne, jeszcze jesteśmy na wysokich obrotach. Za nami sesje sparingowe, jak również sparingi zadaniowe łączone z pięściarzami z wielu państw. Przyjechały najmocniejsze kraje, takie jak Meksyk, Kolumbia, Dominikana, Filipiny i wiele innych – przyznał Jakub Straszewski.
 
Biało-Czerwoni sparują również z zawodnikami, którzy są już pewni startu w tegorocznych Igrzyskach we Francji.
 
- Mamy rywali z czołówki światowej. A co do mojej wagi, już podczas ostatniej gali Suzuki Boxing Night walczyłem w 80 kg. Sparuję także w tej wadze. Mimo ciężkiego klimatu, jaki tutaj panuje, czuję się bardzo dobrze – dodał bokser z Włocławka.
 
Z kolei występujący w kategorii 92 kg Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska, stwierdził:
 
- Zgrupowanie przebiega bardzo dobrze. Sparujemy z mocnymi zawodnikami, nawet z takim, którzy już się zakwalifikowali na Igrzyska. Trenujemy mocno 2 razy dziennie jak na razie i coraz łatwiej jest nam z aklimatyzacją. Stawiam wszystko na ten turniej, bo to jest moja ostatnia szansa i dam z siebie wszystko, aby pojechać i spełnić marzenie związane z kwalifikacją na Olimpiadę.
 

więcej

Strefa Okręgowa

XLIV Międzynarodowy Turniej Bokserski o Czarne Diamenty

XLIV Międzynarodowy Turniej Bokserski o Czarne Diamenty

XLIV Międzynarodowy Turniej Bokserski o Czarne Diamenty

PROGRAM ZAWODÓW

24.05.2024 (piątek)
godz. 7:00 – 9:00 – badania lekarskie i waga zawodników

godz. 10:00 – konferencja techniczna
godz. 11:00 - walki towarzyskie adeptów
godz. 12:00 - otwarcie turnieju - I seria walk
godz. 16:00 II seria walk

25.05.2024 (sobota)
godz. 8:00 – 9:00 – badania lekarskie i waga zawodników
godz. 12:00 I seria walk 16:00 II seria walk

26.05.2024 (niedziela)
godz. 8:00 – 9:00 –badania lekarskie i waga zawodników
godz. 12:00 walki finałowe

więcej

Zmarł Zygmunt Zbyszewski

Zmarł Zygmunt Zbyszewski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w sobotę, 23 marca 2024 roku, odszedł od nas Zygmunt Zbyszewski, reprezentant Polski w boksie, który przez lata walczył dla klubu Zagłębie Konin.

Pogrzeb Zygmunta Zbyszewskiego odbędzie się w środę, 27 marca 2024 roku, o godzinie 10:00 w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Koninie, ul. Przemysłowa 18.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego składa wyrazy współczucia i głębokie kondolencje Rodzinie.

 

więcej

Kurs dla kandydatów na sędziów boksu Olimpijskiego

Kurs dla kandydatów na sędziów boksu Olimpijskiego

Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Bokserskiego w Katowicach organizuje kurs dla kandydatów na sędziów boksu olimpijskiego.

Zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy ukończyli 19 lat, posiadają wykształcenie średnie oraz nie byli karani sądownie. Wymagane jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do pełnienia funkcji sędziego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tej dyscypliny.

.

Zgłoszenia należy składać pisemnie na adres:

Śląski Związek Bokserski

ul.Krzywa 4/2,40-061 Katowice, lub na adres poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do końca bieżącego miesiąca.

Zebranie organizacyjne zgłoszonych kandydatów odbędzie się 02 marca godz.11:00, w siedzibie związku.

 

 

więcej

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.