MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: CZTERY POLKI WYSTĄPIĄ W 1/8 FINAŁU

Aneta Rygielska (60kg) nie dała szans doświadczonej Białorusince Alli Yarshevich i zwyciężyła wyraźnie na punkty w 1/16 finału Mistrzostw Świata w Ulan Ude na dalekiej Syberii. W najlepszej "16" są cztery reprezentantki Polski, poza wymienioną także Kinga Szlachcic (57kg) oraz czekające na swoje pierwsze walki Karolina Koszewska (69kg) i Elżbieta Wójcik (75kg). Odpadła tylko Natalia Rok (51kg).

W niedzielę boksowała Aneta Rygielska, która świetnie spisała się podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w hiszpańskim Alcobendas, gdzie zdobyła srebrny medal w kategorii 64kg. Polka wygrała z rywalką z Białorusi (obie były w ćwierćfinale ME 2018) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 30-26).

W środę 9 października Anna Rygielska spotka się w 1/8 finału z brązową medalistką tegorocznych ME Amy Sara Broadhurst z Irlandii. Ona tuż przed walką z udziałem Polki pokonała Niemkę Mayę Kleinhans 5:0 (30-27, 29-28, 29-28, 29-28, 29-28).

Tego samego dnia o ćwierćfinał powalczą dwie inne nasze pięściarki - Mistrzyni Igrzysk Europy Karolina Koszewska (69kg) zmierzy się ze Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu, a Wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Igrzysk Europy Elżbieta Wójcik (75kg) z Litwinką Ivetą Lesinskyte.

Natomiast już w najbliższy wtorek 8 października w 1/8 finału Kinga Szlachcic (57kg), w swoim drugim pojedynku w rosyjskim turnieju, skrzyżuje rękawice z rozstawioną z nr 1 Tajwanką Lin Yu-Ting. Azjatka jest Mistrzynią Świata z 2018 roku w wadze 54kg. Lin Yu-Ting to także aktualna mistrzyni kontynentu azjatyckiego w kategorii 57kg.