MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: PIERWSZE ZWYCIĘSTWO KINGI SZLACHCIC

Bardzo udanie w Mistrzostwach Świata w Ulan Ude zadebiutowała dzisiaj Kinga Szlachcic. Ćwierćfinalistka tegorocznych Mistrzostw Europy pokonała w swojej pierwszej walce (1/16 finału) w kategorii piórkowej (57kg) Algierkę Hadjilę Kheelif.

Zawodniczka SKF Boksing Zielona Góra zwyciężyła na punkty na kartach punktowych wszystkich sędziów 30-26, 29-27, 29-27, 30-26 i 30-24.

W 1/8 finału Kingę Szlachcic czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ jej przeciwniczką 8 października będzie rozstawiona z nr 1 Tajwanka Yu-Ting Lin. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w New Delhi Azjatka zdobyła złoty medal w wadze 54kg, a w tym roku wywalczyła złoto w Mistrzostwach Azji w wadze 57kg.

24-letnia Kinga Szlachcic po raz drugi w karierze startuje w MŚ. Rok temu w Indiach w pierwszym pojedynku kat. 60kg przegrała z Kanadyjką Caroline Veyre 1:4.

W tym roku zielonogórzanka bardzo dobrze spisywała się w zawodach międzynarodowych, pokonując m.in. utytułowane rywalki - Bułgarkę Stanimirę Petrovą i Turczynkę Semę Caliskan. Na ME w Hiszpanii osiągnęła ćwierćfinał, ale w wadze 60kg.

W niższej kategorii wagowej o miejsce w składzie Kinga Szlachcic rywalizuje z doświadczoną Sandą Kruk, Wicemistrzynią Świata z 2012 roku i aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Jutro, tj. w niedzielę 6 października na ringu w Ulan Ude Wicemistrzyni Starego Kontynentu Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) będzie walczył w wadze lekkiej z Białorusinką Alą Yarshevich.