Mistrzostwa Europy Juniorów: Mateusz Szczoczarz i Fabian Urbański w strefie medalowej!

Mateusz Szczoczarz (51 kg) i Fabian Urbański (75 kg) są kolejnymi reprezentantami Polski, których zobaczymy na podium odbywających się w chorwackim Porecu Mistrzostw Europy Juniorów.

W walkach ćwierćfinałowych Mateusz Szczoczarz wygrał z Rumunem George Maradinem 5:0, a Mistrz Świata Kadetów Fabian Urbański z Ormianinem Albertem Harutyunyanem 5:0.

W piątkowych półfinałach Polacy spotkają się – odpowiednio – z inny pięściarzem z Armenii Davitem Safaryanem oraz Ukraińcem Nikitą Zakharchenko.

Wcześniej medale zapewniły sobie: Kinga Krówka (63 kg), Julia Oleś (81 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81 kg).

Na miejscach 5-8 sklasyfikowany został Igor Rondoś (80 kg), który przegrał z Włochem Christianem Sarsillim. W drugiej rundzie nasz bokser triumfował 3:2, a na kartach sędziów było 1:0 dla przeciwnika. Niestety ostatnia runda należała do Sarsillego.

Dziś w drugiej serii kolejna szansa na medal dla Biało-Czerwonych – w kategorii 54 kg Oskar Grodzicki spotka się z Rumunem Fabianem-Mihai Stroe.