Mistrzostwa Europy Juniorów: Julia Oleś zdobyła 3 medal dla Polski w Porecu

W wieczornej serii walk ćwierćfinałowych zwycięstwo odniosła Julia Oleś (81 kg) i tym samym zdobyła 3 medal dla Polski w Mistrzostwach Europy Juniorów w chorwackim Porecu.

Julia Oleś wygrała z Turczynką Sudenur Arslan. Pojedynek toczył się pod dyktando Polski, która wysoko prowadziła na punkty. Walka zakończyła się w momencie, kiedy z narożnika Turczynki został rzucony ręcznik. Do ostatniego gongu brakowało kilka sekund.

W piątkowym półfinale Julia Oleś spotka się z Ukrainką Yelyzavetą Bezverkhnią.

Wcześniej medale w MEJ 2024 zapewniły sobie Kinga Krówka (63 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81 kg). Pojedynki o finał także stoczą 12 kwietnia.

Dla każdej z nich to drugi w karierze medal Mistrzostw Europy Juniorów. W ubiegłym roku Kinga Krówka sięgnęła po złoto w 60 kg, a pozostałe polskie zawodniczki – po brąz.

We wtorek, w drugiej serii 1/4 finału porażki w 3 rundach ponieśli: 70 kg Emilia Koterska z Ukrainką Anastasią Taran i 92 kg Patryk Kluska z Bułgarem Roselinem Bachevskim.