Od czwartku pierwsze zgrupowanie juniorów i kadetów w Giżycku

W czwartek, 13 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku rozpocznie się pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji juniorów i kadetów. Selekcjoner Dariusz Kochanowski powołał 30 zawodników, w tym wyróżniających się w poprzednim sezonie w młodzikach.

- Bardzo się cieszę, że wraz z moim sztabem i trenerami klubowymi będzie kontynuowali pracę z kadrą narodową juniorów i kadetów, tj. z wyróżniającymi się zawodnikami z roczników od 2004 do 2007. Dołączy do nas grupa utalentowanych młodzików, m.in. Igor Soczówka i Jakub Pop, ale nie zabraknie oczywiście starszych pięściarzy z dość dużym już doświadczeniem jak np. Bartek Rośkowicz, Oliwier Szot i Olaf Pera – powiedział trener Dariusz Kochanowski.
 
W sezonie 2022 kadetów czekają Mistrzostwa Europy w lipcu we Włoszech, zaś juniorów ME w kwietniu w Bułgarii oraz Mistrzostwa Świata w listopadzie w Hiszpanii.
 
- Plan przygotowań jest szczegółowo ustalony. Po pierwszym, blisko 2-tygodniowym zgrupowaniu część zawodników powalczy w zawodach w Szczecinie. W lutym chcemy pojechać na 7 dni treningowo-sparingowych do Niemiec. Na początku marca trener Zenon Jagiełło organizuje turniej selekcyjny dla młodzików, kadetów, juniorów. Chodzi o to, aby każdy pięściarz stoczył po kilka pojedynków i liczymy, że ktoś ciekawy z klubów jeszcze wpadnie nam w oko – przyznał szkoleniowiec reprezentacji kadetów i juniorów.
 
Dariusz Kochanowski w swoim sztabie szkoleniowym będzie współpracować z Cezarym Rzepnickim i Dariuszem Gumowskim, ale być może jeszcze zostanie on wzmocniony.
 
- Bardzo zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu zawodników do imprez mistrzowskich i do przejścia do kolejnych grup wiekowych, tj. młodzieżowca i seniora. Mamy dobre kontakty z ekipami z Niemiec, Litwy, Estonii, więc planujemy wspólne akcje szkoleniowe. W marcu pojedziemy do Wilna na Memoriał Danasa Pozniaka, Mistrza Olimpijskiego z Meksyku – dodał Dariusz Kochanowski.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.