Paweł Brach: za mną rok dosyć obfity w sukcesy sportowe

- 2021 rok był dla mnie dosyć obfity w sukcesy sportowe – mówi 20-letni Paweł Brach (57 kg), jeden z najlepszych polskich zawodników boksu olimpijskiego minionych 12 miesięcy. Zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy i zwyciężył w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Grupa młodych pięściarzy bardzo mocno zaakcentowała swoją obecność w seniorskiej kadrze narodowej. W tym gronie był radomianin Pawel Brach.
 
- Marzeniem jest występ i medal na Igrzyskach Olimpijskich. Mam w sobie ogromną determinację, by osiągnąć ten cel. Trenuję codziennie, czasem mam dwa treningi, a niekiedy nawet trzy. Wierzę, że z pomocą Polskiego Związku Bokserskiego stanę na olimpijskim podium – powiedział Paweł Brach.
 
Pierwszym bardzo trudnym wyzwaniem w poprzednim roku była walka na „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie z Rosjaninem Wsiewołodem Szumkowem.
 
- W młodszych kategoriach wiekowych był on Mistrzem Europy i Wicemistrzem Świata Juniorów. Stoczyłem z nim dosyć równy, choć przegrany pojedynek i wyniosłem z niego wiele doświadczenia – mówił radomianin o walce z rywalem z Rosji, który na MŚ Seniorów w Belgradzie wygrał 3 walki i doszedł do ćwierćfinału. Polak w swoim debiucie w tych zawodach wygrał pierwszą rundę z Nuretinem Ovatem 4:1, w drugiej Turek doznał kontuzji, podliczono wtedy punkty i w ocenie sędziów to on wygrał 3:2.
 
- Zdecydowanie przyjemniejsze wspomnienia mam z włoskiego Roseto degli Abruzzi, gdzie wywalczyłem brąz Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22. Z kolei na „Suzuki Boxing Night 9” w Myślenicach stoczyłem trudną, wygraną walkę z bardzo dobrym technicznie Włochem Patrickiem Cappai. To była prawdziwa szermierka na pięści, a o zwycięstwie nie zadecydowała siła, a szybkość i spryt – zaznaczył Paweł Brach.
 
W wieku 20 lat zapisał się historii radomskiego i polskiego boksu, bowiem został pierwszym od 34 lat pięściarzem z tego miasta, który triumfował w MP Seniorów. Powtórzył osiągnięcia z 1987 roku Sławomira Żeromińskiego, swojego trenera z Radomiaka.
 
- Gwarantuję, że dalej w 100 proc. będę skoncentrowany na pracy i celu. W tym roku postawiłem sobie zadanie wywalczenia medalu na Młodzieżowych i Seniorskich mistrzostwach Europy. Chciałbym również stoczyć walkę zawodową podczas „Suzuki Boxing Night” – dodał.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.