W lutym pierwsze starty reprezentacji kobiet

W dniach 19 – 28 lutego kadra narodowa kobiet, prowadzona przez nowego trenera Tomasza Dylaka, uczestniczyć będzie w turnieju międzynarodowym w Sofii. Pierwsze starty mają zaplanowane również kadetki i juniorki z reprezentacji, którą objął Kamil Gorząd.

73 edycja „International Boxing Tournament Strandja 2022” rozpocznie się losowaniem w dniu 20 lutego. Walki eliminacyjne rozgrywane będą od 21 do 23 lutego, a następnie odbędą się ćwierćfinały 24 i 25 lutego, półfinały 26 lutego i finały 27 lutego.
 
- Dla naszych zawodniczek start w Bułgarii będzie stanowił etap przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w chorwackim Poreczu i Mistrzostw Świata w tureckim Stambule – mówi trener Tomasz Dylak.
 
Obecnie kadry juniorek, młodzieżowa i seniorska trenują wspólnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Na kolejnym obozie będą także zawodniczki z reprezentacji kadetek.
 
- Pierwszym turniejem dla kadetek będą zawody strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zaplanowane są w dniach 24 – 27 lutego. W tym samym czasie ma się odbyć turniej kwalifikacyjny do kadry narodowej dla juniorek – powiedział trener Kamil Gorząd.
 
Szkoleniowiec z Torunia dodał, że pierwszy start międzynarodowy dla juniorek to trójmecz reprezentacji Irlandii, Polski, Niemiec w Schwerinie.
 
- Zawodniczki stoczą po 3 walki z zagranicznymi rywalkami. Będzie to sprawdzian przed kwietniowymi Mistrzostwami Europy w Sofii. Z kolei kadetki wystąpią w terminie 8 – 11 kwietnia w turnieju w Sarajewie. Taki jest plan, a wszystko będzie zależało od sytuacji pandemicznej i możliwości budżetowych – mówi Kamil Gorząd ściśle współpracujący z Tomaszem Dylakiem.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.