Trener Dariusz Kochanowski – wspólne zgrupowanie kadetów i juniorów

W środę, 17 listopada rozpoczyna się w Białymstoku wspólne zgrupowanie reprezentacji Polski kadetów i juniorów. Obie kadry narodowe poprowadzi trener Dariusz Kochanowski, a na tym obozie będą współpracowali z nim trenerzy Cezary Rzepnicki, Patryk Rostkowski i Dariusz Gumowski.

- Na wspólne treningi powołaliśmy ponad 20 zawodników z reprezentacji kadetów (roczniki 2005 i 2006) i juniorów (2004). Bardzo się cieszę, że będą ze sobą pracować i jednocześnie rywalizować zawodnicy z kilku roczników. Najlepsi bokserzy z młodszej grupy po okresie 2-letniej współpracy pozostaną w kadrze juniorów, a ci starsi oczywiście „płynnie” będą przechodzić do młodzieżowców i seniorów – mówi selekcjoner Dariusz Kochanowski.
 
W tym roku Biało-Czerwoni startowali m.in. w Mistrzostwach Europy Kadetów w Tbilisi i Juniorów w Budvie. Z tej grupy na zgrupowaniu w stolicy Podlasia będą m.in. kadeci Dominik Przywara 66 kg, Tobiasz Zarzeczny 70 kg, Jakub Ochnicki 80 kg i Olaf Pera +80kg.
 
- Na zakończenie zgrupowania, w dniach 3 – 4 grudnia reprezentacyjni kadeci i juniorzy wezmą udział w organizowanym przez KS Cristal Białystok Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Bokserskim. Chcę zobaczyć ich w walkach krajowych, ale też z rywalami m.in. z Litwy – dodał szkoleniowiec Dariusz Kochanowski.
 
Z uwagi na pandemię koronawirusa, w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U19 w Kielcach mogli startować zawodnicy z roczników 2002 i 2003. Wicemistrzem Świata został 18-letni Jakub Straszewski (91 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.