Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Mateusz Polski w półfinale

Brązowy medalista Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy Mateusz Polski (KB Karlino) wygrał z Szymonem Brząkałą (Legia Fight Club Warszawa) 5:0 i awansował do półfinału kategorii półśredniej (67 kg) odbywających się w Wałbrzychu XCII Mistrzostw Polski Seniorów.

Utytułowany Mateusz Polski miał bardzo dużą przewagę, o czym świadczą wyniki na kartach punktowych – 30:24, 30:25, 30:25, 30:27, 30:27.

W półfinale pięściarz z Karlina spotka się z innym czołowym zawodnikiem z Pomorza Filipem Wąchałą (Sako Gdańsk), który w dzisiejszym ćwierćfinale pokonał przez RSC w 2 rundzie Patryka Oleksiewicza (Akademia Boksu i Muai Thay JKM).

W drugim półfinale Olimpijczyk z Tokio, mający wolny los w 1/4 finału Damian Durkacz (Concordia Knurów) zmierzy się z Patrykiem Soyerem z Imperium Boxing Wałbrzych. Bokser gospodarzy triumfował w pojedynku z Damianem Michulskim z Olimpu Szczecin 5:0 (u trzech sędziów 29:28).

Medalistki wyłonione zostały m.in. w wagach 48 kg, 54 kg, 60 kg i 66 kg. W najniższej kategorii Natalia Rok (Pomorzanin Toruń) wygrała z Beatą Rdest (Carbo Gliwice) 5:0, a Weronika Borowiak (Akademia Technik Walk Gdańsk) w 2 rundzie zastopowała Natalię Żygadło (Boks Team Oława).

W 1/2 finału Natalia Rok powalczy z Weroniką Borowską, a z losowania utworzono została druga para: Andżelika Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) – Zofia Sobotowska (Niestowarzyszona).

Efektowne zwycięstwa w ćwierćfinałach kat. 54 kg odniosła Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) i Angelika Krysztoforska (Pomorzanin Toruń), odpowiednio w 2 i 1 rundzie z Pauliną Biernat (Niestowarzyszona) i Kingą Kawką (Świdnicki Klub Bokserski Respect).

W półfinałach kibice obejrzą starcie Sandry Drabik z Angeliką Krysztoforską oraz Karoliny Ampulskiej (Wda Świecie) z Kingą Szlachcic (Boksing Zielona Góra). W najbardziej zaciętej walce o medal Karolina Ampulska wygrała z Mileną Zglenicką (Pomorzanin Toruń) 3:2.

Do strefy medalowej męskiej wagi średniej dotarli faworyci pojedynków ćwierćfinałowych - Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) Kamil Urbański (Boxing Team Gosiewski Wrocław), Rafał Perczyński (Sako Gdańsk). W najbardziej zaciętej potyczce Kamil Urbański pokonał Marcina Piejka (Sako Gdańsk) 3:2.

W półfinałach ze sobą boksować będą broniący tytułu Mistrza Polski Bartosz Gołębiewski i Kamil Urbański oraz Wicemistrz Polski Mateusz Goiński i Rafał Perczyński. W MP 2020 w Wałczu Rafał Perczyński zdobył brąz, zaś Kamil Urbański odpadł w ćwierćfinale.

W pierwszej serii środowych walk Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” aż 3 z 4 walk 1/4 finału wagi super ciężkiej (+92 kg) skończyło się przed czasem. W ten sposób triumfowali Oskar Safaryan (Concordia Knurów), Artur Sieńko (Imperium Boxing Wałbrzych) i Jacek Gałązka (Niestowarzyszony).

Na ringu B rozegrano dziś półfinały w kat. 51 kg, 54 kg, 57 kg mężczyzn. Do finałów awansowali m.in. Paweł Brach (Radomiak Radom) i Robert Zakharyan (Skorpion Szczecin) w wadze piórkowej.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.