Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Gołębiewski i Urbański wygrali przed czasem, porażka Wodzińskiego

Sporo ciekawego działo się w 2 dniu eliminacji Mistrzostw Polski Seniorów w Wałbrzychu. W 1/8 finału wagi średniej (75 kg) przed czasem wygrywali m.in. broniący tytułu Bartosz Gołębiewski i Kamil Urbański. Na tym etapie kategorii junior ciężkiej (86 kg) Mateusz Wodziński przegrał z Jakubem Stępińskim 0:4.

Bartosz Gołębiewski boksował z Dawidem Witesem, zaś Kamil Urbański z Kamilem Tłoczkiem. To były krótkie pojedynki. Zwycięzcy w ćwierćfinałach, czyli już o medale, spotkają się odpowiednio z Mateuszem Strugałą i Marcinem Piejkiem. W półfinale może dojść do starcia Bartosza Gołębiewskiego z Kamilem Urbańskim.
 
Pewnie awansował także Mateusz Goiński, który po triumfie w walce z Adrianem Spoździałem, we wtorek pokonał Mateusza Pawłowskiego 5:0. Trzecim rywalem konińskiego pięściarza będzie Bartosz Skórka.
 
W wadze 86 kg ćwierćfinalista Mistrzostw Świata Sebastian Wiktorzak pokonał Patryka Kowalczyka 5:0, a teraz zmierzy się z Adrianem Święckim. Wspomniany Mateusz Wodziński przegrał z Jakubem Stępińskim 0:4, a Jan Lauk wygrał w 2 rundzie z Janem Majewskim.
 
Do najlepszej ósemki kat. 63,5 kg awansował m.in. Dominik Palak, brązowy medalista MP w Opolu w 2019 roku w wadze 63 kg. Dzisiaj wygrał z Mateuszem Ptasińskim 3:2. W 1/4 finału Dominik Palak będzie walczył z Bartłomiejem Przybyłą. Rok temu na MP w Wałczu obaj skończyli w ćwierćfinale, a teraz jeden z nich stanie na medal.
 
W innych walkach w lekkopółśredniej m.in. Marek Pietruczuk pokonał Alberta Orła 5:0, zaś Piotr Tobolski wygrał z Szymonem Dembiakiem 5:0. Z grona młodzieży Beniamin Zarzeczny wypunktował Denisa Mądrego 4:1.
 
W pierwszych pojedynkach MP Seniorek, m.in. w 1/8 finału kategorii 54 kg Kinga Szlachcic pokonała Agnieszkę Kurzaj, a w wadze 60 kg Laura Grzyb wygrała z Martyną Kaszczuk. Obydwie walki skończyły się przed czasem.
 
W drugiej serii 16 listopada dojdzie m.in. do potyczek eliminacyjnych w wadze 71 kg Dominika Kidy z Adamem Tłoczkiem, Mikołaja Tobery z Bartłomiejem Kaczmarkiem, Łukasza Zyguły z Kamilem Kuziemskim i Łukasza Niemczyka z Pawłem Michalikiem oraz w kategorii 92 kg Mateusza Bereźnickiego z Danielem Białkiem, Witolda Liska z Michałem Ludwińskim, Mateusza Kubiszyna z Michałem Pilchem czy Andrzeja Kołtona z Pawłem Cieciorą.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.