Udany występ Biało-Czerwonych w turnieju młodzików w Rydze

Bardzo dobrze spisali się polscy młodzicy i młodziczki w turnieju w Rydze, ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy. Najlepszą zawodniczką całej naszej reprezentacji została wybrana Aleksandra Migaczew (48 kg), a tytuł najlepszego technika otrzymał Oskar Muszakowski (63 kg).
 
- W łotewskich zawodach zwyciężyli Igor Jagiełło w kategorii 48 kg, Oskar Muszakowski 63 kg i Natan Styczek 70 kg – mówi Robert Osmólski, trener reprezentacji chłopców.
 
Drugie miejsce zajęli Brajan Czarnecki w wadze 46 kg, Antoni Wilkoszyński 52 kg i Oskar Sałaga 57 kg.
 
W turnieju dziewcząt, startujące w kat. 48 kg Alicja Michalak i Aleksandra Migaczew pokonały rywalki z Ukrainy i zajęły 1 lokaty.
 
- W bezpośredniej walce Alicja Michalak wygrała 2:1 z Aleksandrą Migaczew i tym sposobem zapewniła sobie występ na Mistrzostwach Europy – powiedziała Karolina Koszewska, trenerka kadry narodowej.
 
ME U-14 w Banja Luce w Bośni i Hercegowinie są zaplanowane w dniach 1 - 11 sierpnia.
 
- W Rydze nie powiodło się natomiast Aleksandrze Lipniak, która nie odbiegała umiejętnościami od swojej przeciwniczki z Ukrainy, ale nie potrafiła zaznaczyć zwycięstwa, stąd 2 pozycja – dodała Karolina Koszewska.
 
Przed wyjazdem na ME, młodzicy z Polski będą trenować na zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku.
 

ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
Suzuki Polska - Sponsor Generalny Polskiego Związku Bokserskiego
#orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam #PZB
#Suzuki #brachole #StingPolska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.