Igrzyska Olimpijskie: Biało-Czerwoni trenują we Francji

Już tylko kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia Igrzysk w Paryżu. A skoro turniej olimpijski odbędzie się we Francji, to właśnie w tym kraju trenują polskie reprezentacje kobiet i mężczyzn.
 
- Nasze zawodniczki przebywają do 16 lipca na obozie we francuskim mieście Vittel. Wszystkie obecne pięściarki zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich – mówi trener Kamil Goiński, jeden z asystentów selekcjonera Tomasza Dylaka.
 
Awans na IO 2024 wywalczyły: Julia Szeremeta w kategorii 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg.
 
- Na zgrupowaniu są reprezentantki takich krajów jak: Chiny, Kolumbia, Tajlandia, Maroko, Algieria, Norwegia, Serbia, Wietnam, Węgry, Tunezja, Turcja, Ekwador, Dominikana, Francja – powiedział Kamil Goiński.
 
Polki mają w planach po 3-4 jednostki sparingowe. – Na koniec obozu tradycyjnie schodzenie z obciążeń, łapanie świeżości i szybkości – dodał.
 
Natomiast we francuskim Nancy, również w silnym, międzynarodowym gronie, trenują podopieczni trenera męskiej kadry Grzegorza Proksy: Damian Durkacz 71 kg i Mateusz Bereźnicki 92 kg.
 
#BoksOlimpijski #Paryż2024 #PKOl #TeamPL #orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.