Kwalifikacje olimpijskie: Biało-Czerwoni z szóstym zwycięstwem, Bereźnicki lepszy od Paolettiego

 
Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska 2023, zanotował zdecydowaną wygraną w pierwszej walce w olimpijskich kwalifikacjach do Igrzysk w Paryżu.
 
W poniedziałek na ringu w Bangkoku pokonał 5:0 Australijczyka Adriana Paolettiego w 1/32 finału kategorii ciężkiej (92 kg).
 
Następnym rywalem Mateusza Bereźnickiego będzie Kenijczyk Peter Al Wanga.
 
To już drugie dzisiejsze zwycięstwo naszych reprezentantów. Wcześniej Klaudia Budasz (60 kg) wygrała ze Szwajcarką Anną Jenni 3:2 w 1/16 finału, a w serii popołudniowej Jakub Straszewski (80 kg) zmierzy się z Peterem Pita (DR Kongo) 1/16 finału.
 
Jak do tej pory Biało-Czerwoni stoczyli w Tajlandii 8 walk, z których wygrali 6. Dwukrotnie już triumfował Damian Durkacz (71 kg), a raz Sandra Drabik (54 kg), Klaudia Budasz (60 kg), Jakub Straszewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg). Odpadli Paweł Brach (57 kg) i Bartłomiej Rośkowicz (63,5kg).
 
W zawodach kwalifikacyjnych do IO 2024 wystąpią także Natalia Kuczewska w kategorii 50 kg, Nikolas Pawlik 51 kg, Oskar Safaryan +92 kg.
 
#Paryż2024 #PKOl #TeamPL #orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
 
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.