Kwalifikacje olimpijskie: znakomity poniedziałek dla Polaków, jutro trzecia walka Durkacza

To był znakomity poniedziałek dla reprezentantów Polski rywalizujących w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Na ringu w Bangkoku troje naszych pięściarzy odniosło zwycięstwa. Jutro trzecią walkę w turnieju stoczy Damian Durkacz (71 kg).
 
Znakomitą dzisiejszą serię rozpoczęła Klaudia Budasz (60 kg) pokonała Szwajcarkę Annę Jenni 3:2 w 1/16 finału.
 
Na tym samym etapie zawodów, już po raz drugi w Tajlandii triumfował Jakub Straszewski (80 kg). Wygrał z Peterem Pita (DR Kongo) w 1/16 finału.
 
Z kolei Mateusz Bereźnicki (92 kg), brązowy medalista Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska 2023, zwyciężył Australijczyka Adriana Paolettiego w 1/32 finału.
 
- Bardzo trudna walka z doświadczonym zawodnikiem. Po 2 rundach i odjętym punkcie dobrze się czułem i starałem się nie ulec kontuzji w 3 rundzie – mówi Mateusz Bareźnicki.
 
We wtorek już trzecią walkę w Bangkoku stoczy Damian Durkacz (71 kg). Do tej pory wygrał z Dominikańczykiem Jhonnym Fernandezem i pokonał Azera Sarkhana Aliyeva. Kolejnym rywalem będzie Chińczyk Zhang.
 
#Paryż2024 #PKOl #TeamPL #orlen #KrajowaGrupaSpożywcza #PolishBoxingTeam
ORLEN - Sponsor Główny Polskiego Związku Bokserskiego
Krajowa Grupa Spozywcza - Partner Strategiczny Polskiego Związku Bokserskiego
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.