Siedem medali Polek w Asyżu, Adrianna Szafarz ze złotem

To był kolejny dobry międzynarodowy start kadry narodowej młodziczek. We włoskim Asyżu podopieczne Karoliny Koszewskiej i Hanny Soleckiej zdobyły siedem medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Adrianna Szafarz w kategorii 42 kg.
 
- Srebrne medale wywalczyły: Zuzanna Betka 40 kg, Amelia Urban 46 kg, Aleksandra Halbina 54 kg i Magdalena Lewkowicz 64 kg, a po brąz sięgnęły: Aleksandra Lipniak 44 kg i Alicja Michalak 48 kg – mówi główna trenerka reprezentacji Karolina Koszewska.
 
W pierwszym dniu zawodów walki wygrały Adrianna Szafarz i Amelia Urban. - Bardzo dobry boks w wykonaniu naszych zawodniczek. Trafiały mocnymi ciosami, a same nie dawały się trafić. Ich rywalki były liczone – powiedziała Karolina Koszewska.
 
- Niestety Aleksandra Lipniak, Alicja Michalak i Aleksandra Halbina, mimo że boksowały dobrze wszystkie 3 rundy i zasłużyły na zwycięstwa, w oczach sędziów przegrały. Niestety włosy sędziowie nie byli sprawiedliwi. Polki zadawały więcej ciosów, były celniejsze, dyktowały tempo walki. Staramy się z trenerką Hanną Solecką tłumaczyć, że czasami na wyjazdach tak się zdarza ale jeżeli dobrze boksują to my bez względu na wynik jesteśmy z nich dumne – dodała.
 
Wyższość swoich rywalek musiały uznać Zuzanna Betka i Magdalena Lewkowicz.
 
Następnego dnia sędziowanie było sprawiedliwe, jak podkreśliła szkoleniowiec reprezentacji, a triumfowały Zuzanna Betka, Adrianna Szafarz i Magdalena Lewkowicz (w 3 rundzie przez poddanie sekundanta). Przegrała Aleksandra Lipniak.
 
- Z kolei w niedzielę trzecią wygraną zanotowała Adrianna Szafarz, a zwyciężyła także Aleksandra Halbina. I niestety znów uważamy, że krzywdzący był werdykt w pojedynku Amelii Urban. Natomiast przegrała Alicja Michalak oraz w nieoficjalnej walce Magdalena Lewkowicz – stwierdziła Karolina Koszewska.
 
Mistrzostwa Europy młodziczek i młodzików odbędą się od 1 do 11 sierpnia w Banja Luce.
 
 
 
To był kolejny dobry międzynarodowy start kadry narodowej młodziczek. We włoskim Asyżu podopieczne Karoliny Koszewskiej i Hanny Soleckiej zdobyły siedem medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Adrianna Szafarz w kategorii 42 kg.
 
- Srebrne medale wywalczyły: Zuzanna Betka 40 kg, Amelia Urban 46 kg, Aleksandra Halbina 54 kg i Magdalena Lewkowicz 64 kg, a po brąz sięgnęły: Aleksandra Lipniak 44 kg i Alicja Michalak 48 kg – mówi główna trenerka reprezentacji Karolina Koszewska.
 
W pierwszym dniu zawodów walki wygrały Adrianna Szafarz i Amelia Urban. - Bardzo dobry boks w wykonaniu naszych zawodniczek. Trafiały mocnymi ciosami, a same nie dawały się trafić. Ich rywalki były liczone – powiedziała Karolina Koszewska.
 
- Niestety Aleksandra Lipniak, Alicja Michalak i Aleksandra Halbina, mimo że boksowały dobrze wszystkie 3 rundy i zasłużyły na zwycięstwa, w oczach sędziów przegrały. Niestety włosy sędziowie nie byli sprawiedliwi. Polki zadawały więcej ciosów, były celniejsze, dyktowały tempo walki. Staramy się z trenerką Hanną Solecką tłumaczyć, że czasami na wyjazdach tak się zdarza ale jeżeli dobrze boksują to my bez względu na wynik jesteśmy z nich dumne – dodała.
 
Wyższość swoich rywalek musiały uznać Zuzanna Betka i Magdalena Lewkowicz.
 
Następnego dnia sędziowanie było sprawiedliwe, jak podkreśliła szkoleniowiec reprezentacji, a triumfowały Zuzanna Betka, Adrianna Szafarz i Magdalena Lewkowicz (w 3 rundzie przez poddanie sekundanta). Przegrała Aleksandra Lipniak.
 
- Z kolei w niedzielę trzecią wygraną zanotowała Adrianna Szafarz, a zwyciężyła także Aleksandra Halbina. I niestety znów uważamy, że krzywdzący był werdykt w pojedynku Amelii Urban. Natomiast przegrała Alicja Michalak oraz w nieoficjalnej walce Magdalena Lewkowicz – stwierdziła Karolina Koszewska.
 
Mistrzostwa Europy młodziczek i młodzików odbędą się od 1 do 11 sierpnia w Banja Luce.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.