Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Martyna Jancelewicz i Julia Szeremeta w finałach

 
 
Martyna Jancelewcz (81 kg) i Julia Szeremeta (57 kg) wystąpią w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Budvie.
 
Martyna Jancelewicz ma szansę na trzecie złoto z rzędu, a Julia Szeremeta pierwszy tytuł w kategorii U-22.
 
Julia Szeremeta wygrała w dzisiejszym półfinale z Chorwatką Nikoliną Cacić 5:0, a broniąca tytułu Martyna Jancelewicz pokonała Irlandkę Dearbhlą Tinnelly. Po dwóch rundach był remis 1-1, a ostatnie starcie przesądziło o zwycięstwie Martyny Jancelewicz 4:1.
 
W pojedynkach finałowych Julia Szeremeta spotka się z Czarnogórką Bojaną Gojković, a Martyna Jancelewicz z Rosjanką Albiną Kudinovą.
 
Brązowe medale zdobyły: 50 kg Natalia Kuczewska, 66 kg Barbara Marcinkowska, 70 kg Wiktoria Tereszczak, 75 kg Oliwia Toborek.
 
Natalia Kuczewska przegrała z Włoszką Lucien Ayari, Barbara Marcinkowska z Rosjanką Albiną Moldazhanovą, Wiktoria Tereszczak z Włoszką Chiarą Saraiello i Oliwia Toborek z Turczynką Busrą Isildar.
 
W drugiej serii walk 1/2 finału Cezary Znamiec (71 kg) poniósł porażkę z Hiszpanem Bernadem Martinezem, co oznacza, że sięgnął po medal brązowy.
 
 
 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.