Trener Marian Basiak nie żyje

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 83 lat odszedł trener Marian Basiak – szanowany szkoleniowiec i niezrównany wychowawca młodzieży pięściarskiej.

Rozpoczął swoją ponad pięćdziesięcioletnią karierę trenerską w 1972 roku. Basiak był znany jako twórca sukcesów klubu Igloopol Dębica, zdobywając z nim dwa mistrzostwa Polski. Jego wkład w rozwój pięściarstwa był ogromny – nie tylko reaktywował sekcję pięściarską Stali Rzeszów, lecz także wychował wielu utalentowanych bokserów, którzy odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej.

Jako mentor, wpłynął na losy wielu pokoleń bokserów, którzy zdobywali medale na mistrzostwach świata, Europy, a także reprezentowali Polskę na arenie olimpijskiej.

Jednym z jego ostatnich osiągnięć było poprowadzenie do zwycięstwa w walce o tytuł zawodowego mistrza świata WBC wagi bridger Łukasza Różańskiego – jedynego aktualnie polskiego mistrza świata.

Trener Marian Basiak to wyjątkowa postać polskiego pięściarstwa. Jego wpływ na rozwój tej dyscypliny oraz inspiracja, którą stanowił dla wielu, pozostaną w pamięci nas wszystkich.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.