Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: Cezary Znamiec na podium!

 
Boksujący w kategorii 71 kg Cezary Znamiec jest polskim objawieniem Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2023. W Budvie wygrał już 3 walki i zapewnił sobie medal, co jest jego największym sukcesem w karierze.
 
Cezary Znamiec idzie jak burza przez turniej w Czarnogórze. W dzisiejszym ćwierćfinale, który okazał się najtrudniejszym pojedynkiem, pokonał Francuz Benny’ego Nizarda 3:2.
 
Po pierwszej rundzie Polak prowadził 4:1, w takich samych rozmiarach przegrał drugą i był remis. W ostatnim starciu podopieczny trener kadry narodowej Wojciecha Bartnika triumfował 3:2 i w naszej ekipie zapanowała wielka radość.
 
Wcześniej Cezary Znamiec wygrał przez RSC w 2 rundzie z Czarnogórcem Djordje Smoloviciem oraz pokonał Azera Rashida Hasanova 5:0.
 
Na miejscach 5-8 rywalizację w MME zakończyli: Jakub Krzpiet (54 kg), Jakub Straszewski (86 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg).
 
Jakub Krzpiet przegrał z Rosjaninem Andreiem Peglivanianem 0:5, Jakub Straszewski poniósł porażkę z Gruzinem Giorgim Gutsaevem 0:5 (po dwóch rundach było 0:1), zaś Mateusz Bereźnicki minimalnie uległ 2:3 Włochowi Vincenzo Bortone.
 
Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w Budvie 7 medali. W półfinałach zobaczymy sześć zawodniczek z reprezentacji prowadzonej przez trenera Tomasza Dylaka, a są to: Natalia Kuczewska (50 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Barbara Marcinkowska (66 kg), Wiktoria Tereszczak (70 kg), Oliwia Toborek (75 kg) i Martyna Jancelewicz (81 kg).
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.