Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: sześć Polek w strefie medalowej

 
 
Świetnie spisały się polskie pięściarki w pierwszej serii walk ćwierćfinałowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22 w Budvie. Awans do strefy medalowej wywalczyły: Natalia Kuczewska w kategorii 50 kg, Julia Szeremeta 57 kg i Oliwia Toborek 75 kg, a blisko zwycięstwa była także Weronika Bochen +81 kg.
 
Jako pierwsza miejsce na podium zapewniła sobie Natalia Kuczewska, która wygrała z Irlandką Chantelle Robinson 4:1. W pierwszej rundzie Polka triumfowała 3:2, a następnie powiększała przewagę.
 
Później bardzo wyraźnie Julia Szeremeta pokonała Dunkę Melissę Mortensen 5:0.
 
Na koniec serii na ringach A i B boksowały pozostałe Polki. Weronika Bochen nieznacznie przegrała z Turczynką Seymą Duztas 2:3.
 
Chwilę później Oliwia Toborek rywalizowała z Janet Doocey (5:0). Początek dla Irlandki, ale potem Polka dominowała w drugiej i trzeciej rundzie.
 
Barbara Marcinkowska (66 kg) wygrała walkę ćwierćfinałową i dołączyła do reprezentantek Polski, które mają zagwarantowane medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-22 w czarnogórskiej Budvie.
 
Łącznie na podium zobaczymy sześć podopiecznych głównego trenera kadry Tomasza Dylaka.
 
W środowym pojedynku Barbara Marcinkowska pokonała Turczynkę Esmanur Lok 5:0; u jednego z sędziów było 30-24.
 
Niestety, w wieczornej serii 1/4 finału nie powiodło się innym Polkom – w kategorii 52 kg Nikola Prymaczenko przegrała z Turczynką Gamze Soguksu 1:4 (po pierwszym starciu nasza zawodniczka prowadziła 3:2), a wadze 54 kg Wiktoria Rogalińska poniosła porażkę z Irlandką Kelly Robin 0:4.
 
Wcześniej w dzisiejszych ćwierćfinałowych starciach triumfowały: Natalia Kuczewska 50 kg, Julia Szeremeta 57 kg i Oliwia Toborek 75 kg. W strefie medalowej są także Wiktoria Tereszczak 70 kg i Martyna Jancelewicz 81 kg.
 
W czwartek w ćwierćfinałach rywalizować będzie czterech bokserów z męskiej drużyny narodowej prowadzonej przez trenera Wojciecha Bartnika: Jakub Krzpiet (54 kg), Cezary Znamiec (71 kg), Jakub Straszewski (86 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg).
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.