Turniej w Wilnie: Globenko i Kopach ze złotymi medalami

Kirill Globenko (60 kg) i Oleksandr Kopach (71 kg, grupa B) zdobyli złote medale, zaś Wadim Konszewicz (63,5 kg) i Aleks Urbański (71 kg, grupa A) wywalczyli srebrne w zakończonym w sobotę turnieju juniorów im. Danasa Pozniakasa w Wilnie.

W pojedynkach finałowych Kirill Globenko wygrał z Litwinem Pauliusem Bublisem, a Oleksandr Kopach pokonał Izraelczyka Moshe Idana.

W innych walkach o złote medale Wadim Konszewicz przegrał z Litwinem Edgarasem Trotenskisem, a z kolei Aleks Urbański z Gruzinem Shotą Jikią.

Najlepszym zawodnikiem z polskiej reprezentacji był Kirill Globenko, który na Litwie odniósł trzy zwycięstwa. Wygrał z Estończykiem Maksimem Tsvetkovem, Włochem Gaspare Pauccim i dzisiaj ze wspomnianym Pauliusem Bublisem.

Brązowe medale w Memoriale Danasa Pozniakasa, Mistrza Olimpijskiego z 1968 roku i 3-krotnego Mistrza Europy, zdobyli Mateusz Szczoczarz (54 kg), Karol Pawlik (67 kg) i Natan Kierzek (71 kg).

Turniej w Wilnie był etapem przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów w Armenii.