XXIV MTB BRANDENBURG CUP WE FRANKFURCIE (O) – Oskar Kopera w finale!

Na ringu we Frankfurcie nad Odrą Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) pokonał na punkty Rosjanina Ivana Onishenko i awansował do finału kategorii +91kg turnieju MTB Brandenburg Cup. Brązowy medal zdobył Gabriel Blezień (Morsy Dębica) w wadze 49kg.

- Po kombinacji lewy hak na wątrobę, prawy sierp i lewy prosty rosyjski bokser był liczony w drugiej rundzie. W finale spotkam się z miejscowym zawodnikiem Tupalem Hutaevem, którego dziś oglądałem w akcji, ale też już z nim rywalizowałem w tym roku w Szczecinie. Wtedy wygrałem, ale spodziewam się bardzo ciężkiej walki – mówi Oskar Kopera.

W innym piątkowym pojedynku półfinałowym drugi z naszych reprezentantów Gabriel Blezień przegrał z Niemcem Giuliano Gomanem.

W przeszłości w Pucharze Branderburgii zwyciężali Sławomir Malinowski (w 1998 roku), Andrzej Nowosada (2000), czy Dawid Jagodziński (2011). Przed 2 laty do finału kat. +91kg awansował Oskar Safarian, ale przegrał w decydującej walce z Amerykaninem Richardem Torrezem.

Tegoroczna edycja niemieckich zawodów jest dla polskich pięściarzy etapem przygotowań do Mistrzostw Europy, które na początku września odbędą się w stolicy Bułgarii - Sofii.