Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Ciureja i Sulęcki w finale wagi 57kg

Kacper Ciureja (PTB Tiger Tarnów) i Jakub Sulęcki (Legionowska Akademia Sportów Walki) spotkają się w niedzielnym finale wagi 57kg XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów, które rozgrywane są w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W walkach półfinałowych Kacper Ciureja wygrał przez RSC w 1 rundzie z Nikodemem Bujalskim (KSW Tygrys Elbląg), a Jakub Sulęcki pokonał 5:0 Wiktora Orynka (SKB Skarżysko-Kamienna).

Rok temu w OOM w Koninie Kacper Ciureja zdobył srebrny medal w wadze 54kg, zaś Jakub Sulęcki odpadł w ćwierćfinale kategorii 52kg.

O złoto w kat. 75kg rywalizować będą w niedzielę brązowy medalista z 2018 roku Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz) i Adrian Mozer (GUKS Carbo Gliwice). W półfinałach obaj zwyciężyli po 5:0 – Sebastian Kusz z Błażejem Dunajskim (Ring Starogard Gdański), natomiast Adrian Mozer z Kacprem Paraadą (BKS Skorpion Szczecin), bratem Mistrzyni Europy Kadetek Darii Parady.

Walki półfinałowe miały w zdecydowanej większości bardzo wyrównany przebieg i aż 24 z 26 zakończyło się werdyktami punktowymi. Poza Kacprem Ciureją swój pojedynek przed czasem wygrał tylko Mateusz Bielicki (WKB Start Włocławek) z Adrianem Wieczorkiem (KS Szamotuły Boxing Team) – RSC 1. O złoto Mateusz Bielicki powalczy z Danielem Waraciem (UKS Junior Świątki), który wypunktował 4:1 Oskara Babilońskiego (KS X Fight Piaseczno).

W sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim walki finałowe kadetek, a w niedzielę finały kadetów. Ich rówieśnicy i rówieśniczki obecnie startują w Mistrzostwach Europy w rumuńskim Galati.