Oliwier Zamojski i Oskar Drywa zwycięzcami turnieju w Usti nad Łabą

W międzynarodowym turnieju Olimpijskich Nadziei w czeskim Usti nad Łabą zwyciężyli dwaj reprezentanci Polski, mistrzowie kraju kadetów Oliwier Zamojski 57kg i Oskar Drywa 80kg.

W walkach finałowych Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów) wygrał ze Słowakiem Miroslavem Hercegiem 3:0, a Oskar Drywa (KKS Sporty Walki Poznań), podobnie jak w finale czerwcowych MP w Koninie, pokonał Jakuba Straszewskiego (KB Champion Włocławek) 2:1.

Na drugich miejscach zawody w Usti zakończyli inni mistrzowie Polski Piotr Niewiadomski (Wisła Kraków) 52kg i Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) 66kg. Przegrywali swoje walki z Serbem Semizem Aliciciem 0:3 i Czechem Alexem Reparjukiem 1:2. W półfinale odpadł Dawid Szmajda (MOSM Tychy) 60kg.

W finale wagi 70kg Czech Rudolf Kraj jr, syn wicemistrza olimpijskiego z Sydney o tym samym imieniu i nazwisku, przegrał ze swoim rodakiem Milosem Berankiem 0:3.

Kadrę kadetów PZB prowadzili trenerzy Eugeniusz Sarota i Zbigniew Siwak.

Od 9 do 16 października polskich kadetów czeka start w Mistrzostwach Europy w rosyjskiej miejscowości Anapa.