TURNIEJ JUNIORÓW W KOWNIE: IGOR TERLECKI WYGRAŁ WALKĘ ĆWIERĆFINAŁOWĄ

Igor Terlecki (BKS Skorpion Szczecin) wygrał z Białorusinem Kazimem Ivsubovem w ćwierćfinale kategorii 75kg w 10 edycji turnieju juniorów im. Rikardasa Tamulisa w Kownie.

- Igor Terlecki wygrał jednogłośnie na punkty i tym samym awansował do półfinału, w których - na podstawie losowania - wystąpi jeszcze 6 naszych bokserów - mówi Krzysztof Miałki, trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

W półfinałach walczyć będą także inni polscy juniorzy: 52kg Gabriel Blezień (Morsy Dębica), 56kg Beniamin Zarzeczny (BKS Skorpion Szczecin), 60kg Daniel Dołowy (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów), 91kg Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin), +91kg Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.).

W czwartkowych ćwierćfinałach porażki ponieśli natomiast: 56kg Paweł Brach (Radomiak Radom), 69kg Michał Jarliński (Champion Włocławek) i 81kg Damian Zawieruszyński (Astoria Bydgoszcz).

- Michał Jarliński i Damian Zwieruszyński przegrali swoje walki 2:3, zresztą w naszej opinii na zwycięstwo zasłużyli oni obaj oraz Paweł Brach. Werdykty sędziów były inne, ale walczymy dalej o finały - dodał szkoleniowiec kadry juniorów Polski. Asystentem Krzysztofa Miałkiego w Kownie jest Dariusz Kochanowski, trener współpracujący z PZB.

Turniej na Litwie nosi imię Rikardasa Tamulisa, wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Tokio (w finale przegrał z Marianem Kasprzykiem) i 3-krotnego Mistrza Europy. Dla polskich pięściarzy to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które na początku września odbędą się w stolicy Bułgarii - Sofii.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.