MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIKÓW: MACIEJ MARCHEL NA PODIUM!

Maciej Marchel (kat. 40kg) jako czwarty polski bokser w historii został medalistą Mistrzostw Europy Młodzików (Schoolboys). Na ringu w Tbilisi wygrał dziś z Turkiem Refikiem Kartalem 4:1 i awansował do półfinału.

- W czwartkowej walce półfinałowej rywalem Maćka Marchela (niestowarzyszony – Podlaskie) będzie Anglik Thomas Varey. Z kolei startujący w wadze 43kg Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) przegrał przed czasem z Azerem Mahammadali Gasimzadą – mówił Adrian Ochnicki, który wraz z Piotrem Jankowskim tworzy duet trenerski kadry Biało-Czerwonych.

Dla Macieja Marchela to był pierwszy pojedynek w zawodach, zaś Dominik Jędrej wcześniej pokonał Słowaka Matusa Janiczka.

Przed Maciejem Marchelem medale ME Młodzików zdobyli: złoto Eryk Giermak (62kg) w 2011 roku, srebro Adam Kośmider (59kg) w 2005 roku i brąz Jakub Dordzik (52kg) w 2016 roku.

W turnieju w Gruzji (bokserzy z roczników 2005 i 2006) startowali także – w kategorii wagowej 38,5kg Nikolas Pawlik (LKS Myszków), Ivana Kucharenko (54kg, Adrenalina Wrocław) i Jakub Ochnicki (72kg, Fight Club Toruń).

- Nasi chłopcy, którzy przegrali swoje walki toczą sparingi z zawodnikami, którzy również przegrali pojedynki. Także na pewno nabiorą trochę doświadczenia, bo tylko tego im zabrakło – dodał trener Adrian Ochnicki.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.