"Suzuki Boxing Night” – Hotel Hilton areną meczu Polska - Bułgaria

Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland wspólnymi siłami chcą odbudować potęgę krajowego pięściarstwa olimpijskiego. Początkiem nowego etapu współpracy jest jutrzejszy (26 lipca) mecz drużyn narodowych Polski i Bułgarii - w ramach "Suzuki Boxing Night" - w warszawskim Hotelu Hilton, przy ul. Grzybowskiej 63. Początek o g. 16:30. Transmisja w TVP Sport.

W czwartek w Hiltonie odbyła się konferencja prasowa z udziałem bokserów i trenerów z obydwu krajów, prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, przedstawicieli Zarządu PZB – prezesa Grzegorza Nowaczka oraz wiceprezesów Macieja Demela i Sławomira Kozłowskiego oraz dziennikarzy i zaproszonych gości.

- Suzuki jest mecenasem sportu i wspiera wiele dyscyplin, a z Polskim Związkiem Bokserskim współpracowaliśmy już przez ostatnie 3 lata. Dotychczas przekazywaliśmy określony budżet, a Związek realizował cele operacyjne i organizacyjne, my w zamian otrzymywaliśmy świadczenia reklamowe. Piątkowy mecz-gala jest nieoficjalnym początkiem nowego etapu współpracy, będziemy wspierać PZB w wielu filarach, m.in.: finansowym i logistycznym. Nowym projektem będzie Suzuki Top Team, w którym znajdzie się osiem osób z reprezentacji kobiet i mężczyzn. Otrzymywać będą dodatkowe wsparcie finansowe i logistyczne. To perspektywiczni zawodnicy i zawodniczki, dlatego chcemy na specjalnych warunkach z nimi współpracować.

- Kolejna sprawa to organizacja cyklu imprez Suzuki Boxing Night na bardzo wysokim poziomie sportowo-organizacyjnym. Jutro w Hotelu Hilton odbędzie się pierwsza taka impreza, w formie VIP dla 250-300 gości związanych ze światem sportu i biznesu. Ale tych imprez będzie więcej, chcemy aby bokserzy mieli możliwość rywalizowania z mocnymi przeciwnikami. Myślimy również o utworzenia współzawodnictwa klubowego. Boks olimpijski jest niedocenianą dyscypliną sportu w Polsce, a przecież w przeszłości bokserzy zdobyli tak wiele medali Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy ciężko pracują na treningach, walki z ich udziałem są atrakcyjne, cieszą się dużą oglądalnością, dlatego chcemy aby warunki do rozwoju sportowego mieli coraz lepsze – mówił Piotr Dulnik, prezes Zarządu Suzuki Motor Poland.

Na ręce Piotra Dulnika podziękowanie za dotychczasową współpracę, ale i otworzenie nowego rozdziału we wzajemnych kontaktach sportowo-biznesowych złożył Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

- Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i zrobimy wszystko, aby sprostać temu wyzwaniu. Z Suzuki Motor Poland podpisujemy nową umowę na kolejne lata, utworzony zostanie Suzuki Top Team, co oznacza, że nasi zawodnicy będą dofinansowani, otrzymają także samochody do dyspozycji. To potężne wsparcie i bardzo się z niego cieszymy. Jako nowy prezes PZB bardzo duży nacisk stawiam na szkolenie zawodników i zawodniczek, bo bez nich nic nie będziemy mieli. Nowym-starym trenerem został Ivan Juszczenko, a do jego sztabu dołączy m.in. Jakub Chycki, specjalista ds. przygotowania fizycznego. Po meczu z Bułgarią nasza kadra wraca na Ukrainę, gdzie niedawno trenowała, i znów będzie pracować w dobrych warunkach z reprezentacjami Ukrainy i Turcji. Chcemy stworzyć naszym pięściarzom jak najlepsze warunki przygotowań do kwalifikacji olimpijskich i wierzymy, że wreszcie doczekamy się krążka olimpijskiego po długiej przerwie.

Wiceprezes PZB ds. organizacyjnych Maciej Demel podziękował firmie Suzuki za dotychczasową współpracę i wkład pracy. – Przed nami długa droga, ale jestem pewny, że obie strony będą zadowolone ze współpracy. Bardzo zależy nam na wysokiej jakości szkolenia i podniesieniu poziomu organizacyjnego naszych imprez bokserskich. Jestem osobą optymistycznie nastawioną, dlatego uważam, że nasze projekty będą sprawnie i we właściwy sposób realizowane. Jeśli chodzi o system kwalifikacji do Igrzysk, turniej europejski odbędzie się w Londynie, a światowy w Tokio – oba wiosną 2020 roku. Mamy nadzieję, że reprezentanci i reprezentantki Polski sięgną po wymarzone kwalifikacje, a na Igrzyskach może zdarzyć się wszystko. Liczę, że medal olimpijski jest w naszym zasięgu.

Na stanowisko trenera reprezentacji wrócił Ivan Juszczenko. – Piątkowy mecz z silną reprezentacją Bułgarii jest pierwszym krokiem w kierunku kwalifikacji olimpijskich. Mamy dobrych zawodników i liczę, że wywalczymy „bilety” na Igrzyska. Na to czekają nasi kibice. Za kilka dni wyjeżdżamy na kolejne zgrupowanie na Ukrainę. Do współpracy zapraszam także wszystkich bokserów, oczywiście także zawodników z poszczególnych klubów. Mamy pół roku aby jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji.

W jutrzejszym meczu Polska – Bułgaria odbędzie się 8 walk. Na koniec dojdzie do pojedynku w wadze +91kg Aleksandra Stawireja z Adamem Kulikiem.

Program walk meczu Polska - Bułgaria

52 kg Jakub Słomiński – Tinko Balabakov

56 kg Jarosław Iwanow – Daniel Asenov

60 kg Radomir Obruśniak – Kiril Rusinov

64 kg Mateusz Polski – Vensan Kirkorov

69kg Filip Wąchała – Petar Draganov

75kg Bartosz Gołębiewski - Husein Hyusein

81kg Mateusz Goiński - Kristiyan Nikolov

91 kg Michał Soczyński - Ivan Mechkov

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.