Trener Krzysztof Miałki: kluczowym sprawdzianem będzie turniej w Kownie

Reprezentacja polskich juniorów, pod wodzą nowego selekcjonera Krzysztofa Miałkiego, kończy zgrupowanie w Grudziądzu. Kluczowym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy będzie zbliżający się turniej w Kownie.
 
- Z grona kadrowiczów w Grudziądzu trenowało 11 zawodników – Gabriel Blezień 52kg, Beniamin Zarzeczny 56kg, Daniel Dołowy 60kg, Kacper Niewiadomski 60kg, Marcin Chudobiński 64kg, Michał Jarliński 69kg, Adrian Krukowski 69kg, Wojciech Guźniczak 75kg, Igor Terlecki 75kg, Damian Zawieruszyński 81kg i Mateusz Bereźnicki 91kg. Ze względu na sprawy rodzinne w zgrupowaniu nie uczestniczył Oliwier Zamojski 60kg, z kolei Damiana Zawieruszyńskiego złapało mocne przeziębienie i wrócił już do domu – mówi szkoleniowiec Biało-Czerwonych Krzysztof Miałki.
 
Kończący się obóz treningowy w Grudziądzu był kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy, które na początku września odbędą się w stolicy Bułgarii - Sofii.
 
- Poza codziennymi treningami mieliśmy również serię sparingów z młodszymi bokserami z kadry kadetów prowadzonej przez Krzysztofa Szota. Za niecały tydzień tj. 30 lipca zaplanowane są badania w Warszawie, a zaraz po nich udajemy się na kolejne zgrupowanie, do Giżycka – dodał trener.
 
Krzysztof Miałki przyznał, że kluczowym sprawdzianem pod kątem ustalenia składu na ME będzie turniej na Litwie. Zawody im. Ricardasa Tamulisa, wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Tokio (w finale przegrał z Marianem Kasprzykiem) i 3-krotnego Mistrza Europy, odbędą się w dniach 8-10 sierpnia w Kownie. Startować będą juniorzy z Litwy, Polski, Białorusi, Finlandii, Irlandii, Niemiec, Łotwy, Rosji, Estonii, Szwecji i Izraela.
 
- Kadra na turniej na Litwie będzie liczyła 10 zawodników i z tej grupy najlepsi pojadą na ME do Sofii. Reprezentację prowadzę od niedawna, ale pięściarzy z grupy juniorów i kadetów znam bardzo dobrze z racji obserwacji ich podczas zawodów. Na co dzień jestem trenerem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podczas niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w Ostrowcu Świętokrzyskim zwyciężyli Oskar Rybaczyk (54kg), Filip Gołębiewski (63kg) i Sejfulla Askhabov (66kg) – przyznał Krzysztof Miałki.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.