Turniej juniorów w Eger: zwycięstwa Wanessy Orczyk i Filipa Szpakowicza

Walczący w tej samej kategorii wagowej 60kg Wanessa Orczyk i Filip Szpakowicz odnieśli zwycięstwa w pierwszym dniu zawodów i awansowali do ćwierćfinałów Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Bornemissza w miejscowości Eger. Polacy startują w kategorii juniorów, a na Węgrzech odbywają się także zawody kadetów.
 
- Wanessa Orczyk wypunktowała zdecydowanie reprezentantkę Holandii Calisir Husne, zaś  Filip Szpakowicz pokonał po dobrym pojedynku pięściarza gospodarzy Tamasa Tanka – mówił Marcin Stankiewicz.
 
Oboje Polaków awansowało do ćwierćfinałów. Porażki ponieśli pozostali walczący w tej strefie walk reprezentanci Biało-Czerwonych – 51kg Wiktoria Rogalińska,  64kg Marcin Chudobiński, 75kg Wojciech Guźniczak.
 
- Z dobrej strony, mimo przegranej, pokazała się Wiktoria Rogalińska, która uległa decyzją sędziów mistrzyni Węgier Dominice Vital. Marcin Chudobiński uległ Węgrowi Rolandowi Loczi. Po dwóch słabszych rundach, w trzeciej Marcin uwierzył, że może wygrać, ale było to za mało na rywala. Wojciech Guźniczak uległ przez RSC w 3 rundzie Chorwatowi Jozakowi Noa – dodał szkoleniowiec na co dzień pracujący w Skorpionie Szczecin. W środę boksować będzie 8 Polaków.
 
- W ćwierćfinałach wystąpią Wanessa Orczyk, Filip Szpakowicz, Gracjan Ciureja (49kg), Paweł Brach (52kg), Beniamin Zarzeczny (56kg), Oliwier Zamojski (60kg), Michał Jarliński (69kg) i Igor Terlecki (75kg) - dodał Marcin Stankiewicz.
 
Na Węgrzech boksować będą także Karolina Ampulska (54kg), Wiktoria Tereszczak (69kg), Daria Parada (75kg) i Oskar Kopera (+91kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.