Polki przygotowują się do Igrzysk Europejskich w Mińsku

Reprezentantki Polski pod wodzą byłej Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata Karoliny Michalczuk przygotowują się we Władysławowie do czerwcowych Igrzysk Europy. W Mińsku na Białorusi wystartują cztery nasze pięściarki - Sandra Drabik 51kg, Aneta Rygielska 60kg, Karolina Koszewska 69kg i Elżbieta Wójcik 75kg.
 
- Oprócz zawodniczek, które zdobyły kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Europy, w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma trenują także Natalia Rok 54kg, Sandra Kruk 57kg, Agata Kaczmarska 75kg i Aleksandra Smuklerz 81kg. Pierwotnie w tym czasie Ela Wójcik miała startować w zawodach Pucharu Świata w Kolonii, ale ostatecznie jest z nami na zgrupowaniu - mówi Karolina Michalczuk, która oprócz 4 medali MŚ zdobyła również m.in. po 2 złote i srebrne krążki Mistrzostw Europy.
 
Wraz z Biało-Czerwonymi nad Bałtykiem trenują reprezentantki Czech. Wspólnie obie reprezentacje narodowe przygotowują się do zbliżającego się XXXVI Turnieju Międzynarodowego im. Feliksa Stamma w Warszawie (29 kwietnia - 4 maja). Do tej pory chęć uczestnictwa w Memoriale zgłosiło ponad 20 krajów z całego świata, m.in. Anglia, Armenia, Australia, Białoruś, Brazylia, Kazachstan, Maroko, Ukraina, Nowa Zelandia, Indie, Rosja, Senegal, Ghana, Nigeria i Uganda.
 
- We Władysławowie trenujemy do Wielkanocy, potem kilkudniowa przerwa świąteczna i ponownie wracamy do pracy w tym samym miejscu. Na przełomie kwietnia i maja czeka nas bardzo ważny sprawdzian, jakim będzie turniej im. Feliksa Stamma. Rozgrywany będzie w 5 kobiecych kategoriach wagowych - 51kg, 57kg, 60kg, 69kg, 75kg - powiedziała trenerka reprezentacji Polski, z którą współpracuje Volodomyr Dolhun.
 
Natomiast w następnym miesiącu (22-25.05) żeńska kadra rywalizować będzie w tradycyjnym turnieju w Czechach - 50 edycji Grand Prix w Usti nad Łabą. W poprzednich latach nie było tam zawodów dla pań, jedynie dla bokserów. W 2017 roku zwyciężyli Mateusz Polski 64kg i Bartosz Gołębiewski 75kg.
 
- W czerwcu czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie, a po nim Sandra Drabik, Aneta Rygielska, Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik wyjeżdżają na Igrzyska Europy na Białoruś. Z kolei w drugiej części sezonu, w październiku mamy zaplanowane Mistrzostwa Świata w Rosji w Ulan Ude - dodała Karolina Michalczuk.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.