W KOLONII WYSTARTOWAŁA TEGOROCZNA EDYCJA PUCHARU ŚWIATA – POLACY POZNALI RYWALI

Na ringu w Kolonii (GER) rozpoczął się właśnie Puchar Świata, który zgromadził  na starcie 160 zawodników z 23 państw. Zawody te stanowią kontynuację organizowanego przez wiele sezonów w Halle Pucharu Chemii, w którym o zwycięstwa walczyło się twardo z bokserami z dawnej NRD, dawnego ZSRR oraz Kuby. Warto dodać, że z polskich zawodników, których nazwiska widnieją na liście zwycięzców  tych zmagań wymienić można: Andrzeja Rżanego, który triumfował w kat. 48 kg w 1994r. Marcina Walasa, który zwyciężył w kat. 54 kg w 1997r. oraz Tomasza Bonina, który wygrał rywalizację w +91 kg w 1999r.

W bieżącym sezonie na ringu w Kolonii o zwycięstwa ubiegać się będzie ok. 160 zawodników i zawodniczek – w tym także Polacy oraz reprezentanci klubu Sako Gdańsk. A oto nazwiska rywali naszych pięściarzy:

Kobiety 51 kg (11 zaw.): Angelika Krysztoforska – Carly McNaul (IRL)

Mężczyźni 60 kg (11 zaw.): Ucha Maisuradze (Sako Gdańsk) – Assa Hensen (GER)

Mężczyźni 63 kg (14 zaw.): Dominik Palak – Frederik Jensen (DEN)

Mężczyźni 69 kg (12 zaw.): Łukasz Zyguła – Andriei Zamkovoi (RUS)

Mężczyźni 75 kg (14 zaw.): Rafał Perczyński – Emmef Brennan (IRL)

Mężczyźni 81 kg (13 zaw.): Piotr Szczukowski – Joe Ward (IRL)

Mężczyźni 81 kg (13 zaw.): Vitali Burlak (Sako Gdańsk) – Raciell Martinez (CUB)

Mężczyźni +91 kg (9 zaw.): Adam Kulik – Dini Moindre (FRA)

Dzisiaj w ringu wystąpi siedmioro naszych zawodników: Angelika Krysztoforska, Ucha Maisuradze, Dominik Palak, Łukasz Zyguła, Rafał Perczyński, Vitali Burlak oraz Piotr Szczukowski. Trzymamy kciuki!!!

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.