Wanessa Orczyk i Daria Parada wystąpiły w finałach turnieju w Serbii

Wanessa Orczyk (60kg) i Daria Parada (81kg) przegrały walki finałowe mocno obsadzonego turnieju "Nations Cup" w serbskim mieście Sombor. To pierwszy etap przygotowań do jesiennych Mistrzostw Europy.

W pojedynkach o złote medale Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) przegrała z aktualną Mistrzynią Europy Niemką Iloną Sarembo, która wcześniej wyeliminowała Klaudię Poliwczak (Start Grudziądz), zaś złota medalistka ubiegłorocznych MEJ w rosyjskiej Anapie Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) uległa Litwince Gabriiele Diekonite.

Oprócz dwóch srebrnych medali, w kategorii 51kg brązowy medal zdobyła kolejna pięściarka szczecińskiego Skorpiona Wiktoria Rogalińska.

We wcześniejszych półfinałach Wanessa Orczyk pokonała przez RSC w 1 rundzie bokserkę gospodarzy Tijana Miloszevicz, a Daria Parada wygrała z reprezentantką Kazachstanu Gulsayą Yerzhan 5:0. Natomiast Wiktoria Rogalińska przegrała z Anel Sakish z Kazachstanu 0:5. W ćwierćfinale Wiktoria wygrała przed czasem z Mistrzynią Węgier Ivet Neuman.

W 8 edycji turnieju w Serbii uczestniczyły zawodniczki z 20 krajów i 3 kontynentów. Daria Parada była zgłoszona w swojej olimpijskiej wadze 75kg, ale ze względu na młą liczbę zawodniczek wystartowała w wyższej kategorii.