Wojskowe MŚ: Sandra Drabik brązową medalistką

Sandra Drabik (51 kg) zdobyła brązowy medal 58 Wojskowych Mistrzostwach Świata w Moskwie. Za kilkadziesiąt minut w półfinale walkę stoczy inna nasza reprezentantka Agata Kaczmarska (75 kg).

W pojedynku 1/2 finału z udziałem uczestniczek niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio lepsza okazała się zawodniczka z Italii, która pokonała 4:1 na punkty reprezentantkę Polski.

33-letnia kielczanka przegrała pierwszą rundę 2:3, a dwie kolejne po 1:4. Ostatecznie uległa Włoszce 29-28, 28-29, 28-29, 27-30, 27-30.

W ostatniej, 10 walce w czwartkowej serii walk półfinałowej w kategorii średniej zmierzą się Agata Kaczmarska (75 kg) i Mavluda Mavlonova z Uzbekistanu, aktualna Wicemistrzyni Azji.

W turnieju w stolicy Rosji uczestniczyli także inni nasi pięściarze-zawodowi żołnierze Jakub Słomiński (49 kg) i Mateusz Polski (69 kg).