MP Młodzików w Jedwabnie: Martyna Jarząbek i Maja Razik na podium

Brązowe medalistki Mistrzostw Europy Martyna Jarząbek (57 kg) i Maja Razik (64 kg) odniosły w środę ćwierćfinałowe zwycięstwa i zapewniły sobie medale Mistrzostw Polski Młodzików U14, które odbywają się w Jedwabnie (powiat szczycieński).

Martyna Jarząbek wygrała prez RSC w 1 rundzie z Martyną Kuświk, a Maja Razik pokonała Kingę Nowakowską 5:0.

W półfinale Martyna Jarząbek spotka się z Mariną Ziętek (5:0 z Wiktorią Wysocką), a Maja Razik z Aleksandrą Kaposchką (RSC 1 w walce z Nikolą Jasiak).

Oprócz dwóch wymienionych pięściarek, medale ME w Sarajewie zdobyły także: srebro - Joanna Szlędak (60 kg), brąz - Maria Gutkowska (40 kg), Natalia Niewiadomska (44 kg), Karolina Deręgowska (46 kg).

Wśród uczestników Mistrzostw Europy w stolicy Bośni i Hercegowiny był startujący w wadze 63 kg Jakub Pop. W ćwierćfinale w Jedwabnie triumfował w pojedynku z Kacprem Sapetą 5:0. Kolejnym rywalem Kuby Popa będzie Oliwier Orchel.

W drugiej walce 1/2 finału kat. 63 kg Jan Fierek zmierzy się z Jakubem Faliszewskim. Dzisiaj obaj zwyciężali przed czasem.

W wadze 90 kg do półfinału awansowali Mikołaj Mikołajczyk, Radosław Mierzwa i Patryk Kluska. W walkach, których stawką będzie występ w wielkim finale, Mikołajczyk będzie boksować z Krzysztofem Zakrzewskim, a Mierzwa z Kluską.