filip-stefaski.jpg

FILIP STEFAŃSKI – Z CERTYFIKATEM SĘDZIEGO 3-GWIAZDKOWEGO AIBA

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o „Puchar Chemii” w Halle (GER) – który rozegrano w terminie 19-24.06.2018r. – polski sędzia Filip Stefański – na imienne zaproszenie – przystąpił do egzaminu na 3 gwiazdkę AIBA.

Jak wynika z oficjalnej informacji Światowego Stowarzyszenia Boksu – którą w dniu dzisiejszym otrzymał nasz Związek – Filip Stefański zdał z wynikiem pozytywnym egzamin sędziowski wchodząc do elitarnego grona 3-gwiazdkowych sędziów AIBA.

Swoją przygodę z sędziowaniem Filip Stefański rozpoczął w 2006r., zostając sędzią kandydatem. Dwa sezony później zdobył klasę okręgową Wielkopolskiego OZB w Poznaniu, a w 2010r. – związkową.

Egzamin na klasę międzynarodową – 1 gwiazdkę – zdał w 2014r. Następnie – w roku 2017 – zdobył 2 gwiazdkę. Wreszcie teraz – o czym była już mowa powyżej – został sędzią 3-gwiazdkowym. W swoim dorobku sędziowskim ma ponad 2000 walk, z czego ponad 500 w ringu i 1500 na punkty

Filip Stefański ma 35 lat. Poza boksem jest programistą.

Gratulując Filipowi Stefańskiemu zdobycia 3 gwiazdki składamy mu także życzenia sukcesów na wszystkich ringach, na których będzie wypełniał obowiązki sędziowskie.

Wydział Sędziowski PZB

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.