abo-123_F.jpg

„Akademia Boksu Olimpijskiego” w Grudziądzu

Na obiektach MKS Start Grudziądz dobiegło końcapierwsze, a więchistoryczne zgrupowanie sportowe młodzieży w ramach Programu „Akademia Boksu Olimpijskiego”.Projekt ten finansowany jest z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Głównymi zadaniami tego programu– realizowanego po raz pierwszy przez PZB – są:

-promocja  sportu wśród młodzieży szkolnejw przedziale wiekowym  8 – 14 lat,

- krzewienie kultury fizycznej wśród młodych ludzi oraz zaprezentowanie sportu, jako alternatywy wobec zjawisk patologicznych

- wyselekcjonowanie jak największej ilości młodych ludzi do uprawiania w przyszłości sportu pięściarskiego.

W zajęciach, które prowadzili trenerzy  Adrian Ochnicki i PawełGrześk główny nacisk położonybył na ćwiczenia korekcyjne, a także ogólnorozwojowe i zabawowepowiązane z elementami boksu. Na zgrupowaniu w gościnnym jak zawsze grudziądzkim Starcie udział wzięło 29 zawodniczek  i zawodników  z  czterech Okręgowych Związków Bokserskich. Organizator ufundował dla każdego uczestnika pamiątkowe dyplomy,drobne upominki oraz bilety na seans filmowy        

Zdaniem Przewodniczącego Wydziału Wyszkolenia oraz koordynatora AOBDariusza Karpińskiego, który wraz z prezesem PZB Leszkiem Piotrowskim wizytował zgrupowanie  warunki do treningu oraz pobytu stworzone przez organizatora są bardzo dobre.

W okresie wakacyjnym – w ramachProgramu „Akademia Boksu Olimpijskiego” – zaplanowane zostały jeszcze dwa zgrupowania, z których najbliższe odbędzie się w terminie 06-18.08.2018r. w Szczytnie.

Dodać należy, że Program „Akademia Boksu Olimpijskiego” to nie tylko zgrupowania w okresie wakacyjnym, ale również praca szkoleniowa ciągu roku szkolnego. Należy wyrazić nadzieję, że  „Akademia Boksu Olimpijskiego” przyczyni się w przyszłości do rozwoju boksu w naszym kraju.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.