Kinga Rewińska: zamierzam trenować jeszcze intensywniej

- Zamierzam trenować jeszcze intensywniej niż wcześniej, a do tego zmieniam kategorię wagową na 64 kg – mówi Kinga Rewińska (GUKS Carbo Gliwice), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów w Sofii

Kinga Rewińska, która 29 stycznia skończy 17 lat, podczas turnieju w stolicy Bułgarii pokonała w ćwierćfinale wagi 66 kg Serbkę Żeljanę Subotić 4:0, a w półfinale przegrała z późniejszą złotą medalistką Ukrainką Weroniką Nakotą.
 
- Po walce z rywalką z Serbii była ogromnie zadowolona, wręcz dumna. Czułam się bardzo dobrze kondycyjnie i byłam świetnie przygotowana, co zawdzięczam zarówno swojej pracy, jak i w dużej mierze mojej trenerce klubowej Martynie Schunke. Głównym kluczem do sukcesu była pewność siebie w akcjach, które wykonywałam – powiedziała podopieczna trenera głównego reprezentacji Tomasza Dylaka.
 
Niestety w pojedynku o wejście do finału polska zawodniczka wyraźnie uległa Nakocie. – Byłam mocno zdenerwowana, spięta i to miało przełożenie na moją postawę w ringu. Gdybym mogła jeszcze zmierzyć się z Ukrainką to z pewnością zmieniłabym sposób myślenia podczas walki – dodała Kinga Rewińska.
 
Sukces w ME Kadetów w Sofii jest tym większy, bowiem zawodniczka z Gliwic nie miała wcześniej żadnego doświadczenia w rywalizacji zagranicznej. Medal w debiucie stał się dla niej ogromną motywacją na przyszłość.
 
- Przede wszystkim zamierzam trenować jeszcze intensywniej niż wcześniej. Moim głównym celem jest wygranie Mistrzostw Polski Juniorek oraz zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata. Chciałabym się zaprezentować z jak najlepszej strony w Kielcach. Z nowym rokiem zmieniam kategorię wagową na 64 kg – stwierdziła pięściarka GUKS Carbo Gliwice, którego prezesem jest Henryk Wilk.
 
W ostatnim roku w kadetkach Kinga Rewińska zwyciężyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski w Kraśniku. W finale wygrała jednogłośnie na punkty z Wiktorią Wójcik.
 
- Zdecydowanie trudniejszy był półfinałowy pojedynek z mocno zdeterminowaną i dobrze walczącą Wiktorią Pomorską – przyznała zawodniczka, która boks trenuje od niecałych trzech lat. Najpierw ćwiczyła w Klubie Sportowym Kodokan pod okiem trenera Stanisława Syjuda. Na co dzień jest uczennicą 2 klasy technikum w Bytomiu, kierunek - technik reklamy.
 
W Mistrzostwach Europy Kadetów w Sofii złoto wywalczyła Oliwia Czerwińska (75 kg, Wda Świecie), srebro zdobyły Julianna Rutkowska (63 kg, Sporty Walki Piła) i Weronika Bochen (+80 kg, Berej Boxing Lublin), zaś brąz Aleksandra Kożak (48 kg, Husaria Gołdap) i Kinga Rewińska (66 kg, Carbo Gliwice) oraz Nikolas Pawlik (46 kg, LKS Myszków).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.