ME Juniorów: świetny występ i pewny medal Natalii Kuczewskiej

Natalia Kuczewska (48 kg) w świetnym stylu zapewniła sobie medal odbywających się w czarnogórskiej Budvie Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek (Youth).

W poniedziałkowym pojedynku ćwierćfinałowym zawodniczka MKB Mazur Ełk pokonała już w 1 rundzie Rumunkę Biancę Lacatusu.
 
- W tej walce podstawowe słowo to była konsekwencja. Natalia miała wywierać presją i przełamywać psychicznie swoją rywalkę. Miała wydłużać serię i ponawiać i to zrobiła. Pojedynek skończył się w pierwszej rundzie, przeciwniczka z Rumunii był dwa razy liczona – mówił Tomasz Dylak, główny trener polskiej reprezentacji juniorek.
 
W półfinale Natalia Kuczewska spotka się 20 listopada z Rosjanką Darią Ermakovą.
 
Biało-Czerwoni mają już zapewnione 3 medale w ME w Budvie. W półfinałach są także Barbara Marcinkowska (69 kg) i Daria Parada (75 kg), a walkach o finałach ich rywalkami będą Anastasiia Kholueva (Rosja) i Raisa Piskun (Ukraina).
 
W poniedziałek, poza Natalią Kuczewską, boksowali jeszcze Oliwier Zamojski (64 kg) i Jakub Domurad (+91 kg). W ćwierćfinale Kuba Domurad przegrał z Rosjaninem Ivanem Onischenko, zaś w 1/8 finału Oliwier Zamojski uległ niejednogłośnie innemu bokserowi z Rosji Mikailowi Zaynulabidovowi.
 
Jutro pojedynki o medale stoczy pięcioro naszych pięściarek i pięściarzy: Alexas Kubicki 51 kg, Julia Szeremeta 60 kg, Wiktoria Tereszczak 64 kg oraz Jakub Krzpiet 49 kg i Marcel Materla 56 kg, dla którego to będzie druga walka w zawodach.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.