MP Juniorów: Gołębiewski pokonał Nowaka w eliminacjach

52 walki odbyły się w pierwszym dniu XXVII Inndywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku. W eliminacjach kategorii 69kg aktualny Mistrz Polski Kadetów Filip Gołębiewski (złoto w wadze 63kg) pokonał Patryka Nowaka 2:1.

W ćwierćfinale Filip Gołębiowski będzie rywalizował z Antonim Brzozokiem, który wygrał z Patrykiem Bukowskim 3:0. Z kolei lepszy z tej pary w półfinale spotka się z Filipem Duszą lub Grzegorzem Żmudą. Oni również zwyciężali swych eliminacyjnych rywali na punkty.
 
W dolnej części turniejowej drabinki MPJ w wadze 69kg jest m.in. Mateusz Urban, który w eliminacjach pokonał Macieja Szturę przez RSC w 2 rundzie. W poprzednim roku Mateusz Urban przegrał 2:3 w finale kat. 60kg Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – MP Kadetów z Ilią Baderem, który we Włocławku występuje w wadze 64kg.
 
Do 1/4 finału wagi 60kg zakwalifikował się Wicemistrz Polski Juniorów kat. 56kg Beniamin Zarzeczny, po zwycięstwie z Wiktorem Orynkiem 3:0. W kolejnej walce, której stawką będzie medal, spotka się z Kamilem Wudeckim. W najlepszej ósemce tej kategorii są już m.in. Paweł Sulęcki i Mateusz Piotrowski.
 
W jedynej czwartkowej walce w wadze 49kg zawodnik KB Nokaut Włocławek Sergiusz Bąkowski pokonał przez RSC w 1 rundzie Szymona Szczęsnego z CKB Potężnie Ciechocinek. W jutrzejszym ćwierćfinale jego przeciwnikiem będzie Patryk Zając z KS Garda Gierałtowice. Pozostali pięściarze zaczynają rywalizację od 1/4 finału.
 
Pięć z sześciu eliminacyjnych pojedynków w wadze ciężkiej kończyło się przed czasem. Między innymi bokser gospodarzy Jakub Straszewski (Champion) wygrał w 1 rundzie w wyniku poddania (AB) Wojciecha Strzemiecznego z KS Ziętek Team Kalisz. W walce o podium MPJ Jakub Straszewski skrzyżuje rękawice z Wojciechem Dyrkaczem ze Stali Rzeszów, który w 2 rundzie zakończył bój z Dawidem Łobodą z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Odpadł m.in. Piotr Kalwasiński z WKB Start Włocławek, który przegrał (AB 2) z Dawidem Tkaczem z KS Garda Chojna.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.