Wspólne zgrupowanie reprezentacji juniorów i kadetów w Giżycku

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku rozpoczęło się kolejne wspólne zgrupowanie reprezentacji juniorów i kadetów. Główni trenerzy kadry narodowej w tych kategoriach Krzysztof Miałki i Krzysztof Szot powołali 30 bokserów. W tym gronie nie brakuje nowy twarzy walczących o miejsce w składzie Biało-Czerwonych.

- Jestem bardzo zadowolony, że po raz kolejny możemy razem pracować. Juniorzy i kadeci wspólnie ćwiczą np. technikę bokserską, ale też toczą lekkie sparingi. Generalnie my, jako kadra juniorów, skupiamy się na sile i wytrzymałości. Cały czas mam możliwość, co ważne, obserwować kadetów, którzy przecież za rok czy dwa dołączą do juniorskiej reprezentacji – mówi Krzysztof Miałki.

Trener juniorów powołał 16 zawodników: 49 kg Oskar Jędrysiak, 52 kg Jakub Krzpiet, 56 kg Marcel Materla, Artur Skorupa, 60 kg Paweł Sulęcki, Wojciech Boniecki, 64 kg Łukasz Perkowski, Jakub Sulęcki, 69 kg Mateusz Urban, Filip Gołębiewski, Dominik Noweta, 75 kg Igor Terlecki, Adrian Timofiejczuk, 81 kg Sebastian Kusz, 91 kg Jakub Straszewski, +91 kg Jakub Domurad.

- Trwa rywalizacja o miejsce w reprezentacji w poszczególnych wagach. W niektórych mamy po 3-4 kandydatów, w innych na razie konkurencja jest mniejsza. Bardzo się cieszę, że dobrze układa się współpraca z trenerami klubowymi. Zaproponowałem, że z każdym chętnie porozmawiam, wysłucham jego opinii i sugestii co do nowych kandydatów do kadry Polski. I zadzwoniło kilku szkoleniowców, to były bardzo ciekawe dyskusje i jest szansa, że nie przeoczymy żadnej młodej pięściarskiej perełki. Nie możemy sobie na to pozwolić – dodał szkoleniowiec.

W reprezentacji juniorów Krzysztof Miałki współpracuje na obozie w Giżycku z Dariuszem Kochanowskim i Cezarym Rzepnickim, a w reprezentacji kadetów Krzysztof Szot z Ludwikiem Buczyńskim. Fizjoterapeutką jest Dominika Maczurek-Caputa.

- Myślę, że tylko dzięki wspólnym działaniom, współpracy i sportowej rywalizacji jesteśmy w stanie doprowadzić naszą reprezentację tam, gdzie jest jej miejsce – uważa Krzysztof Miałki.

Wśród trenujących są nowe twarze, m.in.: Oskar Jędrysiak (KB Dzierżoniowo) i Dominik Noweta (Gryf Wejherowo).

- Trenerzy klubowi najlepiej wiedzą, w jakiej obecnie są formie i jak wyglądają ich codzienne treningi. Dlatego tak bardzo zależy mi na ścisłych kontaktach ze szkoleniowcami z miast, miasteczek itd. – dodał selekcjoner juniorów. Wcześniej jego podopieczni trenowali w COS-ie w Zakopanem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.