Michał Jarliński: nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w seniorach

- Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w seniorach. Cieszę się, że pierwszą walkę stoczę na takiej gali – mówi Michał Jarliński (69kg), który w piątek podczas Suzuki Boxing Night II w Kielcach będzie boksował z Łukaszem Zygułą.

Urodzony w 2001 roku pięściarz KB Champion Włocławek jest 4-krotnym Mistrzem Polski i niemal w każdym z tych turniejów wybierany był najlepszym zawodnikiem. Zwyciężał w MP Młodzików w 2015 roku w Poznaniu (59 kg), Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli MP Kadetów w 2017 roku w Pułtusku (63 kg) oraz MP Juniorów w latach 2018-2019 (69 kg) rozgrywanych w Ciechocinku i Koninie.

- W tym sezonie rozpoczynam starty w zawodach seniorskich. Na początku roku byłem już z reprezentacją na zgrupowaniu na Ukrainie, ale potem wybuchła pandemia koronawirusa i wszystko zostało zawieszone, nie było treningów, obozów, meczów, turniejów itd. Ważne, abym teraz dużo boksował i wygrywał, bo to jest najważniejsze – powiedział Michał Jarliński.

Najmłodszy kadrowicz w reprezentacji prowadzonej przez ukraińskiego trenera Ivana Juszczenko jest podopiecznym Roberta Osmólskiego z KB Champion Włocławek, brązowego medalisty MP Seniorów z 1999 roku i byłego zawodnika klubów ligowych z Bydgoszczy, Jastrzębia czy Poznania. Michał Jarliński trenuje boks od 2014 roku.

- Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w seniorach. Cieszę się, że pierwszą walkę stoczę na takiej gali jak Suzuki Boxing Night II, a moim rywalem będzie najlepszy młodzieżowiec w kraju Łukasz Zyguła. Nigdy wcześniej nie boksowałem w Kielcach, więc to podwójny debiut – powiedział Michał Jarliński.

W wadze 69 kg nie może wystąpić kontuzjowany Mateusz Polski, więc w tej sytuacji walka Jarliński – Zyguła to pojedynek o pozycję nr 2 w kadrze seniorskiej? – Mateusz, który przeszedł z 63 do 69 kg, jest numerem 1, wcześniej wygrał z Zygułą – dodał bokser z Włocławka, który ostatnio łączył treningi z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości. Maturę pisał w IV liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego z jęz. Polskiego, matematyki, jęz. angielskiego i geografii.

Łukasz Zyguła jest 2-krotnym złotym medalistą MP Młodzieżowców, zaś Michał Jarliński dopiero w tym sezonie będzie mógł wziąć udział po raz pierwszy udział w turnieju tej rangi. Na polskich ringach zawodnik Championa jest niepokonany, zaś nie udało mu się jeszcze zdobyć medalu Mistrzostw Europy.

Podczas Suzuki Boxing Night II w Kielcach – wspólnego projektu Polskiego Związku Bokserskiego i firmy Suzuki Motor Poland – odbędą się walki kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. W głównym pojedynku wieczoru Mateusz Masternak zmierzy się z Ukraińcem Serhijem Radchenko.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.