Trenerka kadry Karolina Michalczuk - plany realizujemy, ale bez pośpiechu

- Pandemia spowodowała, że pracujemy bez forsowania się. Założenia szkoleniowe są realizowane, ale pośpiechu nie ma - mówi Karolina Michalczuk, trener kadry narodowej kobiet. Reprezentantki Polski 26 czerwca stoczą walki podczas Suzuki Boxing Night II w Kielcach.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w stolicy polskich Tatr przebywają seniorki: Sandra Kruk (57 kg), Kinga Szlachcic (57 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz Angelika Krysztoforska (51 kg), Natalia Marczykowska (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) z młodzieżowej kadry Biało-czerwonych. - Zabrakło Sandry Drabik (51 kg), ale ona trenowała do tej pory indywidualnie - uzupełniła Karolina Michalczuk.

Zapytana jak ocenia stopień przygotowania do obozu pod Tatrami, olimpijka z Londynu powiedziała, że dobrze. - Zajęcia online dały rezultat i dziewczyny są naprawdę na niezłym poziomie. Treningi mamy jak zwykle zróżnicowane, bo przykładowo przed południem przybory, a po południu bieg 4x800 m, może też wyjdziemy w góry, będzie też sporo odnowy biologicznej.  - zaznaczyła dodając, że główny nacisk kładziony jest na technikę i wytrzymałość.

- Na kolejnych obozach np. w Giżycku (8-19 lipca) będziemy już wchodziły w siłę, potem wracamy do siebie i znów Giżycko oraz Zakopane. Realizujemy założenia szkoleniowe, jednak bez zbytniego pośpiechu, ponieważ nie ma w tym sezonie zawodów typu mistrzostwa świata, koronawirus poprzewracał cały nasz kalendarz. Mimo to wiadomo, że musimy być gotowe do każdego startu, np. w Mistrzostwach Polski - podkreśliła.

W planach są też Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. - Ale czy będą? No i wreszcie ponoć w lutym - marcu mają się odbyć kwalifikacje olimpijskie - podsumowała pierwsza Polka, która zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w boksie olimpijskim. A już za kilka dni 2-krotna Mistrzyni Europy pojedzie ze swoimi podopiecznymi na Galę Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland do Kielc.

- 26 czerwca odbędzie się tam druga edycja Suzuki Boxing Night. To będzie dla nas sprawdzian tego, co do tej pory wypracowałyśmy - Karolina stwierdziła Michalczuk.

W meczu boksu olimpijskiego powalczą zawodniczki i zawodnicy w kilku kategoriach wagowych. W pojedynku wieczoru Mateusz Masternak spotka się z Ukraińcem Serhijem Radczenko.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.