90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: MATEUSZ MASTERNAK AWANSOWAŁ DO ĆWIERĆFINAŁU

Były zawodowy Mistrz Europy Mateusz Masternak pokonał przez RSC w 2 rundzie Michała Szocińskiego i awansował do ćwierćfinału wagi ciężkiej (91kg) rozgrywanych w Opolu jubileuszowych, 90. Mistrzostw Polski. 

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w tej kategorii jest broniący tytułu Michał Soczyński. Rozpocznie rywalizację w 1/4 finału, a jego pierwszym rywalem będzie Tomasz Spychalski, który wygrał w 2 rundzie z Damianem Babojcem. Z kolei Mateusz Masternak spotka się o medal z Andrzejem Kołtonem, który w 1 rundzie zakończył pojedynek eliminacyjny z Krzysztofem Piórkowskim. 

Jesienią ubiegłego roku Andrzej Kołton wystąpił przed własną publicznością w reprezentacji Polski w meczu z Litwą (10:8), który odbył się w ramach projektu Polskiego Związku Bokserskiego „Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego”. 

Do najlepszej ósemki nie awansował zaś brązowy medalista poprzednich MP Seniorów rozegranych w 2018 roku w Karlinie – Bartłomiej Krasuski. Przegrał w 1/8 finału z Kamilem Zielińskim. 

Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja o tytuł mistrzowski w kategorii 75kg. Obrońca tytułu Bartosz Gołębiewski pokonał na punkty Bartłomieja Włodarczyka, a w ćwierćfinale zmierzy się z Artemem Razhikiem, który przez RSC w 3 rundzie wyeliminował Pawła Michalika. 

W bardzo dobrej formie jest także Ryszard Lewicki, który w 2 rundzie wygrał z Volodymyrem Yushynem. Jeśli w kolejnym starciu upora się z Bartłomiejem Kaczmarkiem, wówczas w półfinale może dojść do walki Ryszarda Lewickiego z Bartoszem Gołębiewskim. W dolnej części drabinki zwycięstwa odnieśli m.in. Rafał Perczyński z Pawłem Sabatowiczem i walkowerem Rafał Wołczecki z Pawłem Rumińskim. Natomiast Daniel Adamiec przegrał 1:4 z Kamilem Urbańskim. 

Rozpoczęły się zmagania w mocno obsadzonej wadze 63kg. Broniący tytułu Damian Durkacz spotka się w ćwierćfinale z Radosławem Rudiukiem, zaś we wtorek toczyły się walki 1/8 finału. Brązowy medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Mateusz Polski wygrał w 2 rundzie z Damianem Głowaczem, zaś na punkty Radomir Obruśniak pokonał Patryka Tomczyka i Dominik Palak wygrał z Michałem Bulikiem. 

W kolejnej rundzie Mateusz Polski o medal będzie walczył z Bartłomiejem Przybyłą, Dominik Palak z Patrykiem Persem, a Radomir Obruśniak z Arkadiuszem Zakharyanem. 

Poza turniejem jest Wicemistrz Polski wagi superciężkiej Adam Kulik, który uległ Pawłowi Sajdzie 2:3. Do 1/4 finału zakwalifikowali się natomiast m.in. Aleksander Stawirej, Damian Knyba, czy Oskar Safarian. 

Bez większych niespodzianek w kategorii 57kg, a z kolei w -81kg bardzo pewne zwycięstwo odniósł Sebastian Wiktorzak, który wysoko na punkty pokonał Krzysztofa Gojnego. W ćwierćfinale szczecinianin skrzyżuje rękawice z Kamilem Lamczykiem. Srebrny medalista ostatnich MPS w Karlinie Maciej Haba musiał uznać wyższość Jana Lauka. Drugą wygraną w Opolu zanotował jeden z kandydatów do złotego medalu Mateusz Goiński. We wtorek triumfował w pojedynku z Mateuszem Kaszą.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.